film;Goda Krisztina;Kakukk;kisregény;

- "Veszettek" - Hatalom és manipuláció

Veszettek címmel forgat játékfilmet hat év után újra Goda Krisztina Balázs Béla-díjas filmrendező, a forgatókönyvet ezúttal is Divinyi Rékával közösen írta. A rendező, a távirati irodának elmondta, hogy a történetben elsősorban a hatalom emberekre gyakorolt hatása és a manipuláció mikéntje érdekelte.

A Kazincbarcikán folyó forgatás szünetében a rendező elmondta, hogy az elmúlt három hétben minden nap 2-3 jelenetet vettek fel, köztük több akciót.  A forgatási helyszínek között van még Budapest, illetve Várpalota, ahol három hetet tölt majd el a stáb. A helyszínválasztásról Goda Krisztina elmondta, hogy a film egy munkanélküliséggel küszködő kisvárosban játszódik, amihez a két vidéki település is ideálisnak bizonyult.

A film egy testvérpárról szól, amelynek idősebb tagja igazi kallódó vagány, míg öccse ki akar törni társadalmi helyzetéből. A filmbeli kisvárosba új rendőrfőnök érkezik, aki meglátja a két fiúban a lehetőséget, először segít nekik elkerülni a börtönt, majd egyfajta polgárőrséget szervez velük a bűnözés visszaszorítására - fogalmazott a rendező, hozzátéve, hogy többet nem szeretne elárulni.

Goda Krisztina hangsúlyozta, hogy bár a történetet nem lehet elvonatkoztatni az aktuálpolitikai vonatkozásoktól, a filmben ábrázoltak nem kizárólag Magyarországra jellemzőek. Mint fogalmazott, őt leginkább a hatalom mechanizmusa érdekelte, az például, hogy mit művel akár egy kis hatalom is a személyiséggel. De ugyanilyen mértékben foglalkoztatja a csoportmanipuláció természete is.

A Veszettek Czető Bernát László dramaturg és forgatókönyvíró Kakukk című kisregényén alapul, a fiúk szerepében ifj. Vidnyánszky Attila és Klem Viktor lesz látható, a rendőrfőnököt Fenyő Iván alakítja. A további fontos szerepekben Györgyi Anna, Molnár Piroska, Nyári Oszkár, Törőcsik Franciska, Bán Bálint, Béli Ádám és Fritz Attila is látható lesz.

A film  producere Kálomista Gábor, az operatőre Babos Tamás. Goda Krisztinától utoljára a 2008-os Kaméleon című filmjét láthatták a nézők.

Nyártól már látogatható az az Európában páratlan kultúrtörténeti, ipartörténeti múzeumi komplexum Sárospatakon, illetve Sárazsadányban, amely hat év régészeti és kutatómunka eredményeként jött létre pályázati támogatásból.