Mindkettőt a városrész volt polgármestere, az MSZP-s Steiner Pál vetette fel, noha Rogán igyekezett elejét venni az ilyen kérdéseknek azzal, hogy előre közölte: ez nem politikai fórum, a lakosságot érintő, közérdekű felvetéseket vár.
Steiner szerint azonban a Szabadság téren történtek - ő Békétlenség terét emlegetett - már közügynek, sőt nem csak kerületi, hanem országos szintű közügynek számítanak.
A szocialista politikus szerint egy tollvonással vissza tudná vonni a kerület a tulajdonosi hozzájárulást a szoborhoz, ezzel megszűnne a "történelemhamisítás". Rogán kurta választ adott: tiszteletben tartja mindenki véleményét, ám szerinte az emlékmű a II. második világháború minden áldozatának méltó emléket fog állítani.
Ekkor a zsúfolásig megtelt teremből kiszorulók közül többen a folyosóról kiabáltak be: "nem ismered a történelmet?" Rogán a Puskást érintő kérdésre nem válaszolt.
A közmeghallgatáson egyébként „A törvénytől sújtva” című, a numerus claususról szóló könyvet vitte ajándékba Rogánnak Steiner. Az emlékmű ügyében az MSZP által kezdeményezni kívánt népszavazásról egyébként Rogán úgy vélekedett: ha a törvényszék ezt engedélyezi, akkor megtartják.