A második, kizárólag tandíjra fordítható fiákhitelre a hallgatóknak továbbra is 2 százalékos kamatot kell fizetniük, a fennmaradó összeget kamattámogatás formájában az állam átvállalja. A Diákhitel Központ szerint a kamatcsökkentést a jegybanki alapkamat csökkentése, és a törlesztő adósok fizetési fegyelme tette lehetővé.
A Diákhitel Központ Zrt. a hitelnyújtáshoz szükséges forrásait a pénz- és tőkepiacokról vonja be, állami kezességvállalás mellett. A finanszírozáshoz szükséges külső forrásokat rövid lejáratú készenléti hitelek és hosszú lejáratú kölcsönök formájában kereskedelmi bankoktól, magyar és nemzetközi speciális finanszírozó intézményektől, illetve nyilvános kötvénykibocsátásokon keresztül a tőkepiacról szerzi.
A Diákhitel Központ tulajdonosa 2010 óta a 2010 nyara óta a Magyar Fejlesztési Bank Zrt. A diákhitel felvehető összegei a 2014/15-ös tanév I. félévében is változatlanok lesznek: a szabad felhasználású Diákhitel konstrukció esetében fő szabály szerint havi 15 és 50 ezer forint közötti összeg igényelhető, egy félévre akár 250 ezer forint; míg a kizárólag képzési díjra fordítható Diákhitel2 felvehető összegének maximuma az adott képzésre meghirdetett tandíj.