Emellett egyebek mellett egy Szíria melletti határátkelőt is elfoglaltak. A határőrök, akik eddig Al-Walidban teljesítettek szolgálatot, dél felé vonultak vissza. A német Spiegel szerint a szélsőségesek már hétvégén is több határátkelőt próbáltak lerohanni nemcsak Szíria, Jordánia felé is. Közben a kurdok is elfoglaltak egy állomást, így a nyugati szakaszon már egyetlen határátkelő sincs a bagdadi kormányerők kezén.
Az ISIS az eltelt két hét alatt több nagyvárost foglalt el, köztük a milliós metropoliszt, Moszult. Az áram- és gázszolgáltatás felett is át akarták venni az ellenőrzést. Az ISIS múlt héten Tal Afarba is bevonult, s fennhatóságát a helyi repülőtérre is kiterjesztette – közölte a kormány. A lakosság nagy része elmenekült a területről. A szélsőségesek súlyos harcokat folytattak az elmúlt napokban a kormányerőkkel, s a síita többségű Tal Afar jelentős részét ellenőrzésük alá vonták. Közlésük szerint „katonák százait” ölték meg előrenyomulásuk során. A Spiegel szerint az ISIS már 1700 síita katonát gyilkolt meg.
John Kerry amerikai külügyminiszter hétfői bagdadi látogatása során figyelmeztetett arra, mihamarabb meg kell alakítani az új kormányt, amelyben minden nagyobb nemzetiségnek, vallásnak, a síitáknak, szunnitáknak, kurdoknak helyet kell szorítani.
A kurdok azonban egyre kevésbé érdekeltek a közös ország fenntartásában. Masszud Barzani, az autonóm kurd régió elnöke a CNN-nek elmondta, elérkezett az idő arra, hogy a kurdok saját kezükbe vegyék sorsukat, s döntsenek jövőjükről.