Az összefüggést egyebek mellett az is mutatja, hogy főként azokban az országokban emelkedett jelentősebben az öngyilkosságok aránya, amelyeket érzékenyebben érintett a válság, így Spanyolországot és Görögországot. Madridban a rák után már a második legjelentősebb halálok az öngyilkosság. Írországban is jelentős emelkedés figyelhető meg: átlagban minden héten egy gazda vetett véget önkezével életének amiatt, mert már nem maradt elegendő pénze a marhák etetésére.
Még Németországban is nőtt az öngyilkosságok száma 2008 óta. A válságot követően közvetlenül 11 ezerre emelkedett a szám, ami azt jelenti, hogy minden 47. percben öngyilkos lett valaki. 2012-re 10 ezer alá esett a szám.
Akadnak azonban a trenddel ellentétes minták is. Svédországban, Finnországban és Ausztriában például kevesebb öngyilkost jegyeztek fel, mint a válság előtt. Nagy-Britanniában 2007-2010 között 19 százalékkal több az antidepresszánst írtak fel az orvosok a pácienseknek.
A válság kitöréséig, 2008-ig az EU-ban folyamatosan csökkent az öngyilkosságok aránya. 2013 augusztusi közlés szerint egyre kevesebben követnek el öngyilkosságot Magyarországon, ugyanakkor uniós összehasonlításban még mindig magas az arány. A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adatai szerint 1990-ben még 4133-an vetettek véget önkezükkel életüknek, 2012-ben viszont mindössze 2350 ilyen eset volt. A csökkenés mindkét nemnél, minden korosztálynál és az ország egészére jellemző, ugyanakkor az Alföldön élők öngyilkossági hajlama kétszer nagyobb, mint az ország nyugati felében élőké.