Supermario, aki a meccs végén a maga „visszafogott” stílusában kézmozdulatokkal dicsérte önmagát a kamerába, tőle szokatlanul „normális” nyilatkozatot adott. Mindenekelőtt menyasszonyának, Fanny-nak ajánlotta gólt, majd kijelentette: „Mindig megszenvedünk a győzelemért, de nem félünk senkitől. Féljenek mások. De most ne szálljon a fejünkbe a dicsőség.”
„Époszba illő meccset játszottunk, soha nem felejtjük el” – mondta a találkozó után Cesare Prandelli szövetségi kapitány, aki mindjárt szapulta is centerét. „Az ő képességeivel sokkal többre képes.”
Claudio Marchisio, aki megnyitotta a gólok sorát, bevallotta, hogy időnként szinte hallucinált a trópusi melegtől. Pirlo a győzelem mellett főleg annak örült, hogy jól megértik egymást a pályán a fiatal Verrattival, akit pedig úgy emlegetnek, mint az ő lehetséges utódát. A remekült helytállt Sirigu köszönetet mondott a sérült Buffonnak a biztatásért. Elmondta, hogy nagyon feszült volt még reggel, de a csapatkapitány azt mondta neki: „Örülök, hogy te védesz.” Azért nem véletlen, hogy mindkét gól után a csapat testületileg Buffonhoz rohant…Prandelli ugyanakkor bejelentette, hogy az első számú kapuvédő készen áll a következő mérkőzésre.
„Amazurri” – ezzel a szójátékkal köszöntötte a Tuttosport a győzelmet. „Miután Olaszország genetikai kódjában benne van a világbajnoki nyitányok szenvedése, csak örülhetünk a győzelemnek” – írta a genovai lap.
„Itália, szív és klasszis” – ez a La Repubblica szalagcíme. „Kilenc hónap dadogás után Olaszország a legjobbkor talál magára. Önfeláldozó, taktikailag tökéletes meccset játszottak az azzurrik” – hangsúlyozta a római lap, utalva arra, hogy utoljára tavaly szeptemberben nyert a válogatott. Külön kiemelte Pirlo játékát. „Ő volt a plusz ember, aki 35 évesen, az iszonyú párában is bebizonyította, hogy a világ egyik legjobbja”. Nem csoda, hiszen a statisztikák szerint labdáinak 95%-a embert talált... A La Repubblica csak azt sajnálja, hogy csak a kapufát találta el az öreg harcos az utolsó percben lőtt szabadrúgásával, amelynek Olaszországban „maledetto”, azaz „átkozott” az állandó jelzője.
„Két villám, előbb Marchisióé, majd Balotellié világította meg az amazonasi éjszakát” – hangzott a La Stampa tudósításának költői első mondata. „Adjátok meg Cesarénak…” – írta a Corriere della Sera kommentátora, aki szerint azok, akik az elmúlt hónapokban támadták Prandellit, most megkövethetik, látván a csapat rendkívül szervezett, okos játékát és győzelmét. A szakíró szerint azért megjegyzi, hogy Prandelli soha nem lesz olyan, mint az 1982-ben világbajnokságot nyert Enzo Bearzot. Kíváncsian várjuk, hogy kényszerül-e majd e mondatáért bocsánatkérésre.
„Anglia védelme sebezhetősége miatt veszített” – írta a BBC on-line, idézve Roy Hodgson szövetségi kapitányt, aki szerint csapata döntetlent érdemelt volna. A brit portál abban bízik, hogy a nyomasztó hőség nem vett ki túl sokat a játékosokból, akik a meccs végére elkészültek az erejükkel.
Az angol sajtó a fekete olasz centert dicsőíti „Mágikus Mario elsüllyesztette Angliát” – írta a Times. A Guardian szerint a megfiatalított angol csapat úgy játszott első vb-meccsén, mintha mindent e 90 perc alatt akarna bebizonyítani, és a támadójátékban ez sikerült is, csakhogy ez a védekezés lazulásával párosult és ezt az olaszok kihasználták. Ezzel együtt a lap úgy véli, hogy az angoloknak van esélyük továbbjutni a „halálcsoportból”, ha megnyerik következő két meccsüket. „Balotelli vereségre ítélte a bátor Angliát” – szól a Telegraph címe. A konzervatív lap is dicséri a hazaiakat, és úgy véli: „A vereség nem szerencsétlenség, mert Uruguay és Costa Rica egyaránt verhető és Anglia még fejlődhet.” Az Independent szerint „Balotelli romba döntötte Anglia ambícióit”, de méltatja Hodgson látványos, támadó taktikáját, és biztató jeleket lát a csapat játékában a jövőre nézve.
Az is kiderült a sajtójelentésekből, hogy Joe Hart, az angolok kapusa személyesen gratulált a meccs végén Pirlónak a szabadrúgásához, ami, ha néhány centivel lejjebb megy, a portás hozzá se szagolhatott volna. Hart gratulációja így hangzott: "Wow".