Az ellenzéki politikus alacsonynak tartja a 2,1 milliárd forintos vételárat arra hivatkozva, hogy abból még kártalanítják a vállalkozásokat, és a lakók kiköltöztetése is költséget jelent. Azt mondta, azt szeretnék, ha a Párizsi Udvar a nemzeti vagyon részeként újulna meg, ha pedig ez nem lehetséges, akkor se váljon spekuláció áldozatává.
Csonka Krisztián bírálta az önkormányzat ingatlanértékesítési gyakorlatát is, példaként említve Bécsi utcai ingatlanokat és a Veres Pálné Gimnázium épületét.
Schiffer András, az LMP társelnöke azt kifogásolta, hogy Seychelle-szigeteki, belizei cégek tűnnek fel Magyarországon. Senki nem gondolja komolyan, hogy hirtelen meg akarják rohamozni az országot az ottani befektetők - fogalmazott.
Kiemelte: pártja továbbra is azt javasolja, hogy Magyarországon egyáltalán ne lehessen bejegyezni átláthatatlan tulajdonosi szerkezetű cégeket. Az LMP azt is szeretné, hogy az uniós fejlesztési források környékéről "zavarják el" ezeket a cégeket, állam vagy önkormányzat pedig egyáltaán ne köthessen szerződést velük.
Schiffer András arra a kérdésre, miért nem hívja vissza a párt delegáltját, Juhász Gézát az egyik V. kerületi cég felügyelőbizottságából, miután egy elsőfokú bírósági ítélet szerint jogosulatlanul vett fel pénzt, azt felelte: nincs jogerős döntés, és szerinte senki nem vett fel pénzt jogosulatlanul.
Belvárosi önkormányzat: itthon bejegyzett cégé lett a Párizsi Udvar tulajdonjoga
A belvárosi önkormányzat visszautasítja az LMP felvetését, amely szerint offshore cég nyerte volna el a Párizsi Udvar tulajdonjogát. Az V. kerület szombaton azt közölte az MTI-vel, hogy a győztes társaság Magyarországon bejegyzett projektcég, amelyben a tulajdonos magánszemélyek a jogszabályoknak megfelelően feltárták személyazonosságukat.
A Mellow Mood Group nyílt, többfordulós nemzetközi pályázaton szerezte meg az épület tulajdonjogát, a szerződést pedig a nyilvánosság előtt írták alá - közölték.
Leszögezték azt is: Sameer Hamdan és társa - a Mellow Mood Group tulajdonosaiként - húsz éve fektetnek be a Belvárosban, tucatnyi szállodát birtokolnak és üzemeltetnek, mintegy ötszáz embert foglalkoztatnak. Munkájuk legnagyobb dicsérete a Párizsi Udvar szomszédságában található kiemelt műemléképület, a Klotild Palota, amelyet példásan felújítottak és szállodaként üzemeltetnek - írták.
A kerület ezért "személyüket és munkájukat garanciának tartja arra, hogy a sok éve romló állapotú, felújításra szoruló Párizsi Udvar megújuljon, és a Klotild Palotához vagy a Gresham-palota épületéhez hasonlóan újra Budapest büszkesége legyen" - fogalmaztak.