A volt képviselő sajtótájékoztatóján azt mondta, hogy a jogszabály több ponton is „ordítóan ellentétes” az alaptörvénnyel. Példaként említette, hogy egy alkotmánybírósági határozat szerint a választás előtt rövid idővel már nem lehet változtatni a szabályokon.
Azt is hangsúlyozta, hogy az alaptörvény szerint a budapesti közgyűlést tagjait a város lakói közvetlenül választják. Úgy fogalmazott, hogy most viszont valójában nem is lesz ilyen választás, mert a Fővárosi Közgyűlés kialakításának alapját a kerületi polgármesterjelöltekre leadott szavazatok képezik. Hozzátette, hogy ha valaki elveszíti a polgármesteri megbízatását, akkor a fővárosi közgyűlési megbízatása is megszűnik.
Szintén alaptörvény-ellenesnek és a választói egyenlőség alapelvét sértőnek tartotta, hogy a kompenzációs mandátumok kiosztása során „egyfajta súlyozott módon” veszik figyelembe a szavazatokat. Kiemelte, hogy így lehetnek olyan választók, akiknek a voksa ötször annyit fog érni, mint egy másik fővárosi polgáré.
Azt is alaptörvény-ellenesnek tartotta, hogy a jelölőszervezetek jogerős nyilvántartásba vétele után az állampolgárok nem kérhetik ki a személyükre vonatkozó adatokat, tehát nem tudják ellenőrizni, hogy visszaéltek-e az aláírásukkal.