gyász;zene;Bob Geldof;

Fotó: Bob Geldof

- Bulik gyász ellen

Koncertezéssel enyhíti gyászát Bob Geldof. A Live Aid egykori életre hívója, Alan Parker Pink Floyd, The Walljának főszereplője május végén tért vissza a színpadra régi bandájával, a Boomtown Rats-szel, egy hónappal lánya halála után.

A 25 éves Peaches Geldofot április 7-én találták holtan kenti otthonában. A tv-műsorvezetőként és modellként dolgozó lány halálát heroin-túladagolás okozta.

Bob Geldof katartikus élménynek nevezte egyik legutóbbi fellépését. „Rengeteg dolog jár a fejemben mostanában és a közönség segít abban, hogy ezektől megtisztuljak” – mondta az énekes, aki bevallotta, hogy hetek óta először tudott rendesen aludni a tragédia után.

Geldof együttese az egyik legkorábbi punk-zenekar volt, 1975 óta működött. Legnagyobb sikerük az 1979-ben megjelent I Don’t Like Mondays című daluk volt, amelyet egy amerikai iskolai vérengzés ihletett. Az ír énekes később humanitárius tevékenységével vált igazán ismertté. 1984-ben Midge Ure-ral közösen írták meg a Do They Know It’s Xmas? című dalukat, amelyet számos világsztár énekelt közösen „Band Aid” néven az afrikai éhezők megsegítésére. Ebből a kezdeményezésből nőtt ki a Live Aid kettős koncertje, amelyet Londonban és Philadelphiában tartottak 1985. július 13-án. 1986-ban a művész lovagi címet kapott II. Erzsébet királynőtől. Húsz évvel később Sir Bob egyik szervezője volt a Live 8 koncerteknek is.

 

Bekövetkezett, amire számítani lehetett, az idei Roland Garros férfi egyes fináléjába a kilencedik bajnoki címére hajtó Rafael Nadal és az első párizsi diadalára ácsingózó Novak Djokovics jutott  be. A világ két kimagaslóan legjobbjának csatája több lesz "egyszerű" finálénál.