Bognár Zsolt levelében kifejti, hogy számára és sokaknak nem elfogadható az a mentalitás, mellyel Kulka és a vele szimpatizálók a másként gondolkodókat, jelen esetben Kerényi Imrét minden lehetséges fórumon megpróbálják darabokra szedni.
Bognár kifejti, hogy Kerényi és a vele egyetértők színházeszménye merőben eltér Kulka megközelítésétől. Nekik nem a deviancia, a luciferi megdicsőülés, a romlottság felmagasztalása a cél, hanem a szépség, a férfi nő iránti szerelme, a férfi barátság, az igazabbá, a jobbá válás katarzisa.
"Saját magad felvállalt másságának nevén nevezése miért kirekesztés?" - teszi fel a levélben a kérdést Bognár Kulkának. Egy darabot is ajánl volt osztálytársának: a saját maga által írt Munkácsy a festőfejedelem című musicalt válaszképpen arra, hogy Alföldi Kerényinek az Őrült nők ketrece című előadást javasolta megtekintésre.
Bognár azt is kifejti, hogy nem létezik független ember és gondolkodás, mivel "valahová életszemlélete alapján mindenki leteszi a garast". A színész szerint Kulka az elmúlt 10-15 évben szinte minden, a nemzeti oldalt becsmérlő rendezvénynek részese volt.
Bognár arra kéri Kulkát, hogy fogadja el, a jelek szerint meggyőző többségben vannak azok, akik másként látják a világot, így másként képzelik el a művészetet, színházat és nevelést.
A jobboldali véleményformálókról is kifejti a véleményét Bognár. Elszomorítónak tartja, hogy minden ügyben a jobboldal csak mentegetőzni és elhatárolódni tud. Bognár szerint a baloldal mindig is jobban ki tudott állni a véleménye mellett.
Kerényi szavaira már korábban reagált a Magyar Színházi Társaság, tiltakoztak a Színház- és Filmművészeti Egyetem elsőéves dramaturg szakos hallgatói, nyílt levelet írt Janisch Attila filmrendező és Karsai György színház- és irodalomtörténész.
Vidnyánszky Attila, a Nemzeti Színház igazgatója is elhatárolódott a rendezőtől, a Fideszből pedig Hoppál Péter szóvivő és Deutsch Tamás reagált.