;

képviselő;Országgyűlés;Gyöngyösi Márton;lakásigénylés;

- Pest-környéki honatyák is igényeltek lakást

Egyelőre 76 képviselő igényelt lakást, köztük többen is vannak, akiknek a jelek szerint 30-40 kilométerről is gondot jelentene bejárni az Országgyűlésbe - tudta meg az Origo. A portál az Országgyűlés Hivatalától megkapta az érintett honatyák listáját, és azt is közölték, hogy a lakhatási támogatásban részesülők közül átlagosan 7-10 képviselő alszik szállodában a budapesti tartózkodása idején.

Ismert, az új országgyűlési törvény értelmében a képviselők ebben a parlamenti ciklusban már nem pénzbeli juttatásként kapnak lakhatási támogatást. Ehelyett az Országgyűlés Hivatala biztosít számukra budapesti lakást vagy szállást, havonta maximum a képviselői tiszteletdíj 25 százaléka, azaz 187 ezer forint értékben - kizárólag akkor, ha nincs ingatlantulajdonuk a fővárosban. A jelenleg a listán szereplő képviselőknek valóban nincs budapesti ingatlanjuk, ugyanakkor szerepel a névsorban négy olyan képviselő is, akik mindannyian Budapest agglomerációjában élnek.

A jobbikos Gyöngyösi Márton például az alig 15 kilométerre lévő Nagykovácsiban él, ő maga állítólag meglepődött, hogy a listán van. A fideszes Csenger-Zalán Zsolt szintén igényelt budapesti lakást, ő a 33 kilométerre lévő Zsámbékon él, a település polgármestere is. A szintén fideszes Bóna Zoltán a 36 kilométerre fekvő Dunavarsány polgármestere, akinek asszisztense azt közölte a lappal, hogy "a jogszabályban biztosított lehetőséggel élt, amikor jelezte szándékát". A csakugyan fideszes Tessely Zoltán pedig Bicske polgármestere, akinek a fővárostól 44 kilométerre lévő Csabdon van lakóingatlana.

Orbán Viktor érdeke, hogy minden, a hivatalos emlékezetpolitikát ért bírálatot pártpolitikai konfliktussá transzformáljon - állítja Rényi András. A művészettörténész, a Szabadság téri német megszállási emlékmű ellen "Eleven emlékművel" tiltakozók egyik prominense szerint a kormányfő a putyini Oroszországgal nem mer ujjat húzni - nem távolítja el a szovjet hősi emlékművet -, ám azzal, hogy mellé helyezi a német megszállás emlékművét, átértelmezi azt. Így lesz a Szabadság térből a szabadság elvesztésének tere.