A non-profit szolgáltatást, melynek működését reklámbevételekből kívánják fedezni, a Corvinus Egyetem és az Opten Kft alapította. Az internetes cégtárban a vállalkozások fő adatai találhatók, melyek alapján – mint a tájékoztatón mondták - felmérhető, mennyire megbízhatóak ezek a cégek. (Például van-e jelentősebb adótartozásuk, folyik-e ellenük végrehajtási eljárás, stb.)
A szolgáltatásra azért van szükség, mert nagyon sok cég járt és jár pórul azt követően, hogy megbízhatatlan partnerrel kötött üzletet. Lelkiismeretlen vállalkozók eltüntetik cégeiket, hogy ily módon szabaduljanak meg fizetési kötelességüktől. A becsületes, vagy inkább gyanútlan partner veszteségeket szenved el, vagy akár csődbe is mehet, lánctartozások révén másokat is magával rántva.
Az ingyenes internetes cégtár különösen olyan kisvállalkozók számára lehet fontos, akik nem engedhetik meg maguknak, hogy fizetős céginfókból tájékozódjanak.
Rostoványi Zsolt, a társalapító Corvinus Egyetem rektora rámutatott: a cégtár célja az üzleti etika fejlesztése mellett a gazdasági kutatások, illetve az egyetemi diákság képzésének elősegítése. Ehhez Pertics Richárd, a vállalkozás vezérigazgatója hozzátette: a szolgáltatás révén vissza akarják szorítani a lánctartozások jelenségét, és hozzá kívánnak járulni egy egészségesebb cégstruktúra kialakulásához.
A Népszava megkérdezte, hogyan kívánják megkülönböztetni a tudatos csalókat a lánctartozás miatt, vagyis önhibájukon kívül fizetni nem tudó vállalkozóktól. Pertics azt válaszolta, hogy a cégtárban nem értékelések, hanem adatok lesznek. Tóth Tamás, a társalapító Opten Kft ügyvezetője pedig hasonlattal felelt: „Ha gépkocsi száguld gyalogos felé és félő, hogy elgázolja, akkor mindenképpen figyelmeztetjük a gyalogost: akkor is, ha a sofőr részeg és emiatt nem ura a járműnek, de akkor is, ha ez a vezető önhibáján kívül következett be.”