Modellkedéssel kezdte, azután 22 évesen, 1951-ben élete első filmjében szerepelt, a 14 órában; hosszú filmes karrierje lényegében nem volt, mindössze öt év, de egy Oscar-jelölést kapott, majd egy évre rá 1954-ben a Vidéki lány című alkotás címszerepéért már az aranyszobrot is elvitte. A tehetős családban, szigorral nevelt lány élete először akkor fordult nagyot, amikor a filmezés kedvéért Hollywoodba költözött, majd amikor 1955-ben megismerkedett III. Rainer monacói herceggel.
Ünnepelt sztár és díva volt ekkor, irigyelt élettel, a szakma és a közönség is várta új szerepben - Alfred Hitchcock is próbálta csábítani múzsáját -, de a herceg döntés elé állította: vagy a még benne rejlő szenvedélyt választja, és visszatér a csillogó Hollywoodba, vagy Monaco hercegnéjeként áll helyt. Grace - vagy ahogyan a házasság hívni engedte - Grácia így élete legnagyobb szerepét kapta. Ő lett a második, színésznőből lett monacói hercegné Ghislaine Dommanget után.
A sorsfordító történetet a francia rendező, a már Edith Piaf életét is meggyőzően bemutató Olivier Dahan vitte színre. A már nálunk is látható, Grace - Monaco csillagában nem kisebb sztár alakítja az egykori dívát, mint Nicole Kidman. Az ausztrál színésznő - igaz, hogy jóval idősebb már, mint Grace Kelly a házassága idején, hiszen elmúlt negyvenéves - akkor is csodálatos színésznő lenne, ha mást sem csinálna a vásznon két órán keresztül, mint meredten pislogna maga előtt.
Tehetsége akkor is meggyőző volna. A szerepre sok fiatal hollywoodi színésznő esélyes volt, Charlize Therontól Reese Witherspoonon át Gwyneth Paltrow-ig, a ragyogó Kidman azonban hűvös eleganciájával, finom gesztusaival meggyőzte a rendezőt. (Maga is eltökélten készült a színészi pályára, hároméves korától még balettiskolába "kényszerítve", de később dráma-tagozatos iskolába jelentkezett.)
A Piaf című filmmel már a zseniális Marion Cotillard pályájának is nagy lökést adott, az pedig mindenképpen jelentős presztízs Kidmannek is, hogy eljátszhatja Grace Kelly-t - igaz, a romantikus film szerinte nem életrajzi mű, Kelly-nek a hercegnéségére koncentrál, semmint előéletére. A monacói herceget a fantasztikus angol színész, Tim Roth kelti életre.
A film stílszerűen nyitotta meg az idei, 67. cannes-i filmfesztivált, annál is inkább, mert a herceg és Kelly az ottani Carlton hotelben ismerkedtek meg. 1956. áprilisában az "évszázad mesebeli esküvőjének" emlegették frigyüket: ez volt az első olyan esküvői szertartás, amit a tévé Európában és Amerikában is közvetített. Kelly akkor
Óriási volt a felhajtás már napokkal korábban is, mikor az esemény előtt találkoztak; hatalmas kísérettel kikötött hajójával a herceg, forgatócsoportok helikopterei köröztek a levegőben. A filmezés jogát megvette az MGM stúdió, és az esküvőről készített filmet két héten belül már a mozik is vetítették. A herceget az sem zavarta, hogy a hollywoodi pletykák Kelly-t előzőleg Clark Gable-en kívül Cary Granttel, David Nivennel, Bing Crosbyval is összehozták. Közös gyermekük a jelenleg is uralkodó II. Albert monacói herceg lett, aki édesanyja 1982-es autóbalesete után - amikor Kelly 52 éves volt - számos kiállítással ápolta emlékét.
Kelly egyik utolsó filmje, 1956-ban A hattyú volt, mely Molnár Ferenc regényéből készült, és 1972. februárjában még Budapestre is jött, Elizabeth Taylor negyvenedik születésnapjára.