Schiffer András erről nem sokkal dél után beszélt újságíróknak, miután leadta szavazatát a főváros V. kerületének egyik szavazóhelyiségében.
A választás tétjének nevezte még, hogy fennmarad-e az ország környezetbiztonsága, kell-e félnünk egy ciánkatasztrófától, és ide sorolta azt is, hogy az ország meg tudja-e védeni magát a pénzügyi spekulációkkal szemben vagy a közösségi agrárpolitika terén.
Fontosnak nevezte, hogy a magyar választók ne olyan képviselőket küldjenek Strasbourgba, akik nagyvállalatok lobbiérdekeit vagy nagyhatalmakat képviselnek. Azt mondta, az LMP nem „kamu” listavezetőt állított, hanem olyan embereket indított az EP-választáson, akik haladéktalanul elkezdik a munkát az unióban.
Schiffer András arra kérte a választókat: ne szavazzanak olyan pártokra, amelyek számára az EP-választás csak arról szól, hogyan oszthatják ki a helyeket egymás között az önkormányzati választások előtt. Erős, elszámoltatható képviselőket kell az EP-be küldeni, akik maguk is képesek mások elszámoltatására - mondta.
Bár némi csalódással vette észre, hogy a szavazófülkében nem volt akkora tömeg, mint áprilisban, a társelnök bízott abban, hogy az akkor rájuk szavazó mintegy 270 ezer ember most is az LMP-re voksol, és így pártja akár két képviselőt is küldhet az EP-be.
Meszerics Tamás listavezető arról számolt be, hogy a zöldek frakciójában – amelynek az LMP megválasztott képviselői is a tagjai lesznek – már a választások másnapján elkezdődik a munka.
Úgy vélekedett: Európa egyik fele dühös, mert az európai projekt nem az elképzeléseik szerint alakult. Szerinte ugyanakkor az „elitcsoport” hibája, hogy „úgy tákolták össze ezt az intézményrendszert, hogy a politikai képviseletet nem tudja demokratikusan biztosítani”.
Most akár egy kisebb frakció is képes lehet az intézményrendszer demokratikusabbá tételére - fogalmazott.