Kerényi Imre miniszterelnöki megbízott azzal kezdte, hogy az európai művészet és a magyar drámairodalom nyolcvan százaléka a keresztény kultúrkör terméke. A történelmi drámáink ezért szakrális művek. Ám a darabokat nem megfelelően közelítik meg.
Világméretű probléma szerinte az, hogy a "rendező és dramaturg képzésben egy olyan izmus vette át az oktatási főhatalmat, ami erre nemet mond" Ezzel a dekadenciával és romlással lehet pénzt csinálni, és lehet híresnek lenni, mert szórakoztatóak és eladhatóak, de csupán a köpködésről szólnak, a lekicsinylésről, és a mindent kritizáló attitűdről.
Az egykori színházi rendező azt mondta, neki már fáj ez "köpködés mennyiség", amit a televízióban és a színpadokon lát.Szerinte erről nem a színészek, hanem a "Miszter Senkik, a rendezők és a dramaturgok" tehetnek.
"Az egyik lábukon kék, másikon zöld harisnyát viselő szívárványos" dramaturgokat megfertőzte a fent kárhoztatott attitűd, "akik versenyeznek egymással, hogy ki tud még több rosszat mondania valami szépre."
Ezért fontosnak tartja, hogy a "budapesti Színház- és Filmművészeti Egyetemen történjen változás". Ha más nem, egy ellenegyetemet kell szervezni például a Ludovikán belül.
Arról talán nincs tudomása a miniszterelnöki megbízottnak, hogy a magyar tisztképzés egykori otthonába, épp az ő kormánya telepített be egy másik felsőoktatási intézményt, a Nemzeti Közszolgálati Egyetemet.
"Ha én lennék az alkirály, elvenném a Színház- és Filmművészeti Egyetemtől a színészképzés jogát, a pénzzel együtt." - fejtette ki a miniszterelnöki megbízott, immár nem először.
Fel kell venni a harcot a buzilobbi ellen, előadások sorát, de főleg iskolákat kell létrehozni - foglalta össze mondanivalóját Kerényi.