Jobbik-Konzervatívok;Kovács Béla;

- Kém-ügy: a Jobbik csupán egy fedőszervezet?

Erre a következtetésre jut a Magyar Liberális Párt. Közleményükben azt írják, a Jobbik teljes kapcsolatrendszerét és pénzügyeit át kell világítania a bizottságnak - adott esetben a nemzetbiztonságnak - és ennek a vizsgálatnak az orosz szálak mellett az iráni kapcsolatokat is vizsgálnia kell. Ezt a Liberálisok szerint azért is kellene megnézni, mert  a Jobbik már a parlamentbe jutása előtt elkezdte kiépíteni ottani kapcsolatrendszerét. Vona a 2009-es EP választásokra az iráni elnöktől kért választási megfigyelőket és az Iráni Forradalmi Gárdától segítséget. Az iráni nagykövettel már 2007-ben találkozott a pártvezető, Morvai Krisztina pedig 2009-ben járt Iránban  egy ,,emberjogi" konferencián. 

Az Irán-Jobbik kapcsolatot erősíti a Liberálisok szerint az is, hogy 2010-et követően - a párt parlamentbe jutása után - az iráni-jobbikos találkozások egyre sűrűbbek lettek.  2010. novemberében a hazatérés Templomában fogadtak vezető jobbikos politikusok többek között iráni, szíriai, libanoni delegációt, ahol a Balczó Zoltán és Gyöngyösi Márton is Izrael ellenes beszédet mondott.  2011-ben egy iráni gazdasági delegáció látogatott a jobbikos városokba, Gyöngyösre, Gyöngyöspatára és Tiszavasváriba. A látogatás lezárására a Hazatérés Templomában került sor iráni üzletemberek, valamint Vona, Gyöngyösi és ifj. Hegedűs Lóránt részvételével. 2012 szeptemberében jobbikos képviselők járnak az iráni nagykövetségen, 2013. áprilisában Vona Gábor részvételével zajlott kereskedelemről szóló magyar-iráni tárgyalás egy étteremben. Mindeközben a jobbikos polgármesterek sorra hoznak létre iráni testvértelepülési kapcsolatokat.

A jobbik a parlamentben is kiállt ,,barátai" mellett: a párt nyilvánosan elutasította az Iránt sújtó EU-s és amerikai fellépést és üdvözölték az iráni atomdúsításról szóló szankciók enyhítését. A jobbikos képviselők hangosan tiltakoztak akkor is, amikor az iráni külügyminiszter gépét kitiltották hazánk légteréből 2011-ben. A Liberálisok szerint ez van kém-ügy hátterében.

Bajnai Gordon megosztott az interneten egy mémet, melyet követően Hoppál Péter Fidesz szóvivő közleményben tudatta, hogy "ez az agresszív, szélsőséges, erőszakos stílus nincs ínyére a magyar embereknek".