Barroso a szuverén és egységes Ukrajnáról beszélt, vízumliberalizációt ígért Kijevnek, de azt is elmondta, szerinte Oroszországnak még lehetősége lenne a feszültség enyhítésére. Jacenyuk terroristának nevezte a kelet-ukrajnai orosz székházfoglalókat, s olyan új energiapolitikáról beszélt, amelyben az Egyesült Államoknak is szerepet kell kapnia. Az elvi nyilatkozatok mellett Barroso és Jacenyuk egy 365 millió eurós „államépítő” csomagról szóló megállapodást írt alá, amelyet az EU az ukrán állami intézmények megerősítésére folyósít.
Ezt követően Siim Kallas uniós biztos az ukrán pénzügyminiszterrel egymilliárd eurós megállapodást kötött meg, ezt az egyszer már odaígért összeget az ukrán költségvetés kapja. A találkozót megelőző megbeszélésen lapunk azt kérdezte az Európai Bizottság vezető szóvivőjétől, a bizottság folytat-e bárminemű tárgyalást Oroszországgal, vagy kizárólag Ukrajnával érintkezik. Pia Ahrenkilde Hansen, Barroso szóvivője azt válaszolta, hogy bár az Oroszországgal való „business as usual” fel van függesztve, a kapcsolatok nem szakadtak meg teljesen.
Vannak egyeztetések, elsősorban az energiapolitika terén. Ami pedig az Oroszország ellen elrendelt szankciókat illeti, a tagállamoknak jelenteniük kell Brüsszelnek a szankciók végrehajtását, de a jelentések titkosak, azokat nem hozzák nyilvánosságra.