A szeparatisták reggel újabb adatokkal álltak elő. Állításuk szerint a Luganszki megyében 96 százalék voksolt – állította az önjelölt választási bizottság alelnöke, Alekszander Malihin az Interfax közlése szerint. Mint mondta, a részvételi arány 81 százalékos volt. Ezt azonban független forrás nem erősítheti meg, mivel nemzetközi megfigyelők nem felügyelhették a voksolást.
Vlagyimir Putyin orosz elnök csak a referendum eredményének elemzése után nyilatkozik. Ezt az orosz elnök szóvivője, Dmitrij Peszkov mondta el a Kommerszant című lapnak. Védelmébe vette a szeparatistákat, akik Putyin kérése ellenére ragaszkodtak a népszavazás megrendezéséhez. Megfogalmazása szerint a kijevi kormányzat agresszív katonai fellépése miatt nem maradt más választásuk. Peszkov teljes butaságnak nevezte, hogy az EU és az Egyesült Államok tovább szigorítaná az Oroszország elleni szankciókat.
Az Európai Unió külügyminiszterei mai brüsszeli ülésükön fogadhatnak el további Kreml elleni intézkedéseket. Újabb személyek ellen rendelhetnek el beutazási tilalmat, illetve befagyaszthatják számláikat. Az intézkedés eddig 48 személyt érint. A miniszterek ülésén döntés születik arról is, hogy a szankciók a továbbiakban nemcsak személyeket, hanem szervezeteket, vállalatokat is érinthetnek.
Donyeck „népi kormányzója”, Pavel Gubarjev az orosz állami tévében azt közölte, számukra felmérhetetlen jelentőségű a referendum megtartása. Mint mondta, az „állami struktúrák” felállítása után alakíthatják meg Új-Oroszországot délkelet-ukrán területen. Gubarjev nemrégiben szabadult egy ukrán börtönből. Ukrán titkosszolgára cserélték ki.