A májusfaállítást követően az Aranytíz Kultúrházban beszélgetés zajlott a témában érintettek és orvosok részvételével. A petefészekrák korai felismerése különösen fontos, mert ugyan a tünetek jellegtelennek tűnnek, de a nőgyógyászati daganatok közül a legtöbb halálesetért a petefészekrák felel.
A petefészekrák a nyolcadik leggyakoribb rosszindulatú daganatfajta, amely nagyjából 140 000 nő halálát okozza évente világszerte. Mivel a petefészekrák korai jelei alig észrevehetők és nem jellegzetesek, gyakori a téves diagnózis vagy a késői felismerés. A daganatos statisztikák szerint petefészekrákban az ötéves túlélésre a betegek mindössze 45 százalékának van esélye, míg emlőráknál ugyanez a szám 89 százalékra tehető. Ezért ennél a betegségtípusnál különösen fontos a betegség lefolyásának, a kialakulást elősegítő okoknak és a tüneteknek a pontos ismerete. Ráadásul a legtöbb esetben az elsőként alkalmazott kezelések (a műtét és a kemoterápia) nem akadályozzák meg a daganat kiújulását. Ezen okok miatt régóta szükséges volt a petefészekrákos betegek kezelésére újabb és hatásosabb kezelési módokat találni, hiszen az elmúlt 15 évben nem állt rendelkezésre új terápia.
A fenti tényeket figyelembe véveszervezett kampányt „Élet Fája” elnevezéssel a Magyar Rákellenes Ligaés az Egészség Hídja Összefogás Egyesület, hogy felhívja a nők figyelmét a petefészekrákra és annak kezelési lehetőségeire. A Szabadság téren kék szalagokra írt üzeneteket kötöttek az Élet Fáját szimbolizáló májusfára, Király Gabi, a Király-testvérek betegségben érintett édesanyja és Prof. Dr. Simon Tamás, a Magyar Rákellenes Liga elnökének vezetésével. Az ezt követő rendezvényen az Aranytíz Kultúrházban Jakupcsek Gabriella vezetésével szakértők és érintettek beszélgettek a betegségről és átadták a fő üzenetet: miszerint a nőknek a legenyhébb tüneteket is célszerű komolyan venni és orvoshoz fordulni annak érdekében, hogy a petefészekrákot idejében felismerjék. Dr. Pete Imre, az Országos Onkológiai Intézet osztályvezető főorvosa a betegség nehezen felismerhető tünetegyütteséről, és a kezelés lehetőségeiről beszélt a résztvevőknek:„Mivel a tünetek nem típusosak, fontos, hogy a nők tudatában legyenek annak, hogy bizonyos jelek mögött akár petefészekrák jelenléte is megbújhat, ezért időben kérjenek szakorvosi segítséget. Ugyanis ha a betegséget korán felismerjük, jó eséllyel gyógyítható.”
Prof. Dr. Simon Tamás, a Magyar Rákellenes Liga elnöke hangsúlyozta: „A Petefészekrák Világnapja jó alkalmat ad arra, hogy beszéljünk erről a női daganattípusról, amelyről ma sajnos olyan kevés szó esik. Kampányunk elnevezése, az „Élet Fája”, a májusfa, ami a tavaszi megújulás szimbóluma, magában hordozza a női tudatosságnak az üzenetét, amelyet a gyerekvállalás és a saját egészségük érdekében a nőknek tenniük kell.”
„Ennek a sokakat érintő női betegségnek a kapcsán is le kell, hogy dőljenek a tabuk; az őszinteség, nyíltság nagyon fontos a témában” – mondta el a kampány kapcsán Jakupcsek Gabriella, a rendezvény háziasszonya.
Király Gabi, érintett, a Király-testvérek édesanyja személyes történetével azt hangsúlyozta, hogy mindig szembe kell néznünk a lelki problémáinkkal, amelyeket elnyomunk, Szádoczki Gabriella, jelenleg is kezelés alatt álló beteg pedig a pozitív, előremutató gondolkodás erejét emelte ki a gyógyulás folyamatában.