A döntőben - amit az M1 élőben közvetít majd - 25 további ország képviselőjével versenyzik a tízezres B&W Hallerne csarnokban.
Noha az első elődöntő előtt, a helyszínen készült felmérésben a megkérdezettek a második legesélyesebbnek tartották Kállay-Saunderst a döntőbe jutásra, bár lehengerlően énekelt, kérdés, hogy a könnyed-bulizós dalokat preferáló fesztivál végső mezőnyében milyen előkelő helyet tud szerezni magának a gyerekek elleni erőszakról szóló rythm and blues dallal.
"Talán a döntő még ennél is jobb lehet. Lejött rólam az eddigi nyomás, végre sikerrel túlvagyok az elődöntőn. Persze jó lenne nyerni a fináléban, de ha nem, a lényeg továbbra is az, hogy a legjobbat kihozzam magamból" - nyilatkozta a 29 éves énekes, aki amúgy még sosem játszott ekkora közönség előtt.
A színpadra nem egyedül lép, két táncos, Likovics Alexandra és Nagy Tibor, valamint két vokalista, Cselovszky Rozina és Fedor Kyra kíséri, velük játssza el a dal történetét.
Szintén bekerült a fináléba a végső győzelemre is esélyesnek tartott örmény Aram MP3, aki pirotechnikával fűszerezte lírai dala, a Not Alone előadását, az évek óta jól szereplő Azerbajdzsánt képviselő Dilara Kazimova, a svéd Sanna Nielsen, az ukrán Marija Jaremcsuk, az orosz Tolmacsevi nővérek, a countrys alterrockot előadó holland Common Linnets, a harmadszorra döntőbe jutott San Marinó-i Valentina Monetta, az izlandi "viccpunk" banda, a Pollapönk, valamint az elődöntőben egyedül nemzeti nyelvén éneklő montenegrói Sergej Cetkovic.
Az eseményen a politika is megnyilvánult, amikor a műsorvezető kimondta Oroszország nevét a továbbjutók között, a tömeg hangos füttyögésbe kezdett. Az egyik próba során pedig az épület bejáratánál robbanás történt, de komoly sérülések nem történtek.