Bob Lord, aki az Inequality.org portálon fejtette ki elméletét, úgy számolt, hogy 25 év múlva, azaz 2039-ben juthat el valaki ehhez a hihetetlen összeghez. Becslése a Forbes magazin listáján szereplő 400 leggazdagabb ember vagyongyarapodásának ütemén, valamint új, feltörekvő országok, Kína és India gazdagodási trendjén alapult.
A Times által is idézett előjelzés szerint az első „trilliomos” várhatóan az Egyesült Államokban, vagy pedig Indiában fog felbukkanni. Jelenleg Bill Gates tűnik a legesélyesebbnek, ő vezeti a Forbes-listát 72 milliárd dollárral. Ha vagyongyarapodása tartja a jelenlegi ritmust, negyedszázadon belül elérheti a trilliót. A Microsoft alapítója akkor még csupán 83 éves lesz.
Nem mindenki osztja Lord elméletét. Például Oliver Williams, a londoni Wealth Insight pénzügyi tanácsadó cég vezetője úgy véli, hogy a trilliós vagyonhoz legalább 50, vagy 75 év kell és valószínűleg olyan ember éri el ezt a ma még elképzelhetetlen csúcsot, aki feltalál valamit, amivel megváltoztatja a világ folyását – ahogyan azt mellesleg Bill Gates tette.
Elképzelhető, hogy a jövendő hiperszupergazdag ember megoldást talál egy globális problémára, mint például a Föld ivóvíz-ellátására, vagy pedig kitalál valamit, amiről a világ ma még nem tudja, hogy szüksége van rá – mint ahogy a Facebook-kal történt. A CreditSuisse svájci beruházási bank előrejelzése szerint 40 éven belül 11 trilliomos lesz a Földön.
Abban valamennyi szakértő egyetért, hogy a gazdagok és a szegények közötti szakadék egyre növekszik. A londoni központú Oxfam szegénység elleni nemzetközi civil szervezet közelmúltbeli felmérése szerint ma a Föld 85 leggazdagabb embere annyi vagyont birtokol, mint amennyi a legszegényebb három és fél milliárdnak összesen van.