;

káosz;információ;Hír24;Welsz Tamás;

Fotó: BIELIK ISTVÁN, Népszava

- Teljes információs káosz a Welsz-ügyben

A halál okaként önkezűség szerepel Welsz Tamás halotti bizonyítványán, amelyet április 10-én állítottak ki - írta a Hír24. A hírportál szerint a Simon Gábor ügyében érintett vállalkozó szervezetében korábbi sajtóhírekkel ellentétben nem találtak semmilyen mérget, bár a leletek alapján a szakemberek újabb toxikológiai vizsgálatokat kezdeményeztek.

Ezzel a sajtóhírrel lényegében "bezárult a kör", ugyanis az utóbbi másfél hónapban a különböző médiumok mindent és mindennek az ellenkezőjét is megírták Welsz Tamás titokzatos halálával kapcsolatban. Az információhiány legfőbb oka, hogy a rendőrség szinte semmit nem hajlandó közölni az ügyről, mondván: ezt tiltják a közigazgatási eljárás szabályai.

Azt, hogy Welsz - aki állítólag bissau-guineai útlevelet adott az ex-MSZP-s Simon Gábornak, aki a gyanú szerint titkos, külföldi bankszámlákkal rendelkezett - öngyilkos lett, éppen a Hír24 írta meg március 21-én, a vállalkozó halálának másnapján. A portál szerint ugyanis Welsz azt mondta a rendőröknek rosszulléte, illetve halála előtt: "Uraim, bevettem valamit. Nem tudnak ellene semmit tenni". A jobboldali kötődésű PestiSrácok blog szerint a férfival afrikai eredetű mérget, peptid alapú toxint találtak, és a toxikológiai vizsgálat egyértelműen kizárta a természetes halált.

A Blikk szerint pedig az USA-ban kivégzésekhez használt méreganyaggal, nátrium-pentotállal végezhetett magával az üzletember. A hvg.hu pedig úgy értesült, el sem készült a toxikológiai vizsgálat, és nem találták nyomát méregnek. A Népszava pedig arról írt, hogy Welsz egyáltalán nem készült meghalni, sőt, együtt akart működni a hatóságokkal.

A rendőrség hallgatása később már olyan szintet ért el, hogy lapunknak azt sem voltak hajlandók "sem megerősíteni, sem cáfolni", hogy befejeződött Welsz halálának vizsgálata, és a holttestet hamarosan kiadják a vállalkozó családjának. A Központi Nyomozó Főügyészség egyébként nem indított nyomozást, ez kizárja a rendőrök érintettségét az ügyben.

Az arra jogosult tanárok egynegyede nem írt szakmai portfóliót, amellyel bekerülhetett volna a Pedagógus II. fizetési kategóriába. A dokumentum elkészítése a napi munka mellett a pedagógusoknak akár fél évébe is kerülhetett. Szeptemberben az új tankönyvekkel is meg kell küzdeni a tanároknak.