A tervek szerint az építkezés jövőre kezdődik, és az új aréna legkésőbb 2018-ra készülhet el. Vígh László, a beruházásért felelős kormánybiztos tavaly áprilisban jelentette be, hogy a kormány döntése értelmében különleges, a világon is egyedinek számító eljárással épülhet meg a nemzeti futballaréna, "stadion a stadionban" koncepcióval. A létesítmény 65 ezer néző befogadására lesz alkalmas, a beruházás pedig 70-90 milliárd forintba kerül majd.
Az MLSZ negyedszerre próbálja elnyerni az Eb-rendezés jogát. Először 2004-es kontinenstornára pályáztunk, Ausztriával közösen - sikertelenül (akkor a portugálokra esett a választás). 2008-as viadalért egyedüli országként indultunk "harcba", végül az osztrák-svájci közös pályázat lett a befutó.
A 2012-es seregszemle reményében a horvátokkal álltunk össze, de hiába utaztunk első számú esélyesként Cardiffba, a döntés helyszínére, a közös pályázat hihetetlenül nagy bukással zárult: egyetlen egy szavazatot sem kaptunk. A 2012-es Eb-t Lengyelország és Ukrajna együtt rendezhette meg.
A 2020-as tornának egyébként már nem egyetlen ország lesz a házigazdája, hanem 13 ország egy-egy városában bonyolítják le a találkozókat. Az UEFA péntekig várja a végleges pályázatokat, a végrehajtó bizottság pedig szeptember 19-én dönt a rendezőkről.
A mostani magyar kandidálás nagy kérdése, hogy az UEFA mennyiben méltányolja majd a döntésig elkészülő létesítmények meglétét (a Pancho Arénát már átadták, és szeptemberig fölavatják a ferencvárosi - és a Nagyerdei stadiont is).
A korábbiakban jobb híján makettekkel, látványtervekkel, pulikutyákkal igyekeztünk meggyőzni az illetékeset, s most sem tudunk majd mást mutatni, csak ígérni, hogy hogy lesz itt impozáns stadion, ami alkalmas helyszín lehet, de egyelőre az is csak papíron létezik, mostani formájában pedig teljességgel alkalmatlan. Mindemellett a brazíliai példa - ahol alig másfél hónappal a vb nyitánya előtt több aréna továbbra sincsen készen - szintén visszatartó erejű lehet.
Tavaly szeptemberig 32 ország jelezte pályázati szándékát, de szerdán a lengyelek és a csehek visszaléptek. Az Eb-t illetően két csomagra van mód pályázni: az egyik a két elődöntőt és a finálét foglalja magában, míg a másik három csoportmérkőzést és egy egyenes kieséses - nyolcad- vagy negyeddöntős - összecsapást. Utóbbit tekintve 12 győztest hirdetnek majd ki. A nyolcaddöntőre 50, a negyeddöntőre 60 ezer férőhelyes stadion az elvárás.