Tudomány;NASA;Föld;exobolygók;Kepler űrteleszkóp;

Fotó: Thinkstock, Gettyimages

- Ötszáz fényévre tőlünk a Föld ikertestvére?

Lehetséges, hogy „egészen közel” van hozzánk a Föld ikertestvére. Persze ez a „közel” csillagászati kategóriában értendő, hiszen 500 fényév e körben nem számít nagy távolságnak.

A NASA Kepler nevű űrteleszkópja, valamint a Gemini és a Keck obszervatóriumok egybehangzó megfigyelései arról tanúskodnak, hogy a Kepler186f nevű exobolygón létezhetnek a földi élet feltételei.  

A Science című folyóirat által közzétett felfedezés fontos állomása lehet az olyan, naprendszeren kívüli bolygók utáni kutatásoknak, amelyen a Földhöz hasonló körülmények uralkodnak.

Csillagászok becslései szerint a planéta mintegy 10%-kal lehet nagyobb, mint Földünk. Egyike annak az öt bolygónak, amelyek egy, a Napnál hidegebb csillag körül forognak, és a világűrnek egy olyan régiójában található, ahol elképzelhető a víz folyékony halmazállapota. Kiderült róla az is, hogy 130 nap alatt kerüli meg csillagát  – nyilatkozta a Science-nek Elisa Quintana, a Seti Institute munkatársa.  

Néhány évtizeddel ezelőtt még a fantasztikus irodalom témája volt, hogy az emberiség megmaradt része elindul egy másik bolygóra, hogy újrateremtse az életet. Vannak napjainkban tudósok, köztük Stephen Hawking, akik azt mondják: ideje elgondolkodni ezen az „emigráción”. Lehet, hogy ez az utópia már nincs is olyan messze?

 

Két orvost vádolt meg a Egri Járási Ügyészség foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetéssel egy 6 hónapos csecsemő halálával kapcsolatban - értesült a HavariaPress.