Benedek Tibor;férfi vízilabda-válogatott;Decker Attila;waterpolo.hu;Abay Nemes Oszkár Sportuszoda;

Decker Attila kiválóan védett a horvátok ellen, nem rajta múlt, hogy büntetőkkel kikapott a magyar válogatott FOTÓ: MTI/SÓKI TAM

- Csata tizenhárom helyért

Úgy tűnik, a világbajnoki címet szerzett magyar férfi vízilabda-válogatott továbbra is tartja a jó formáját, annak ellenére, hogy ezúttal büntetőkkel ugyan, de kikapott az olimpiai bajnok horvátoktól. Ráadásul ezúttal több fiatalt is kipróbált Benedek Tibor szövetségi kapitány, aki a továbbjutás mellett annak örült leginkább, hogy csapatának összeállt a védekezése.

Pécs vízilabda-lázban égett kedden, miután az Abay Nemes Oszkár Sportuszodában telt ház előtt rendezték meg a magyar-horvát csúcsderbit a Világliga selejtezőjének utolsó, hatodik fordulójában. A meccsnek a presztízsen kívül nem volt tétje, hiszen akárcsak az olimpiai bajnok horvátok, Benedek Tibor szövetségi kapitány is meglehetősen fiatalos gárdát küldött a medencébe. Legyen elég annyi, hat világbajnok hiányzott a vízből…

Maga a találkozó izgalmas, jó játékot hozott, ahol mindkét oldalon elsősorban a védelmek remekeltek. A csoportelsőséget már korábban megszerző magyarok végig úsztak az eredmény után a pécsiek által Hullámfürdőnek nevezett fedett uszodában, és a 7-7-re végződő találkozót végül büntetőkkel veszítették el 10-9 arányban.

"Alapvetően elégedett vagyok a mérkőzéssel, megkaptam a csapatomtól azt, amit vártam, azaz küzdöttek és hajtottak végig. A védekezésünk jó volt, ám a kétcenteres játékunk ezúttal nem volt eredményes, ráadásul az előnyöket is akkor kaptuk, amikor egy centerrel játszottunk.

Kulcsfontosságú a jövőre nézve, hogy az egész találkozón rendre vissza tudtunk jönni, amikor kellett, erősek voltunk lelkileg. Hogy most kikaptunk büntetőkkel? Nos, legyen, inkább most, mint mondjuk a nyári, hazai rendezésű Európa-bajnokságon tegyük" - jelentette ki a meccset követő sajtótájékoztatón Benedek Tibor.

A találkozónak egyébként a magyar játékosok szempontjából volt igazi tétje, hiszen a kapitány még nem jelölte ki a 13 fős Európa-bajnoki keretét. Mint elárulta, nem egyetlen meccs alapján dönt arról, kiket nevez majd az Eb-re, és abban bízik, hogy a játékosok számára már az is megtiszteltetés, hogy a keretszűkítés előtt ott lehetnek a csapattal.

"Azt szeretném, és hiszem, hogy a játékosok is így érzik, már a tizenhetes keretbe való bentlétük is megtiszteltetés, és nyáron igazi harc lesz köztük az Eb-csapat tizenhárom helyéért" - fogalmazott Benedek a waterpolo.hu portálon. A találkozó magyar hőse a kapus Decker Attila mellett a három gólt dobó Vámos Márton volt, aki úgy véli, a fáradtságuk miatt veszítették el a büntetőpárbajt.

" Tényleg nagyon elfáradtam, nagyon úszkálós meccs volt. Úgy gondolom, hogy jól helytállt a csapat, mert ez egy nagyon jó horvát válogatott volt, még ha nem is volt itt két-három meghatározó játékosuk" - árulta el Vámos. Ivan Asic, a horvátok megbízott kapitánya elégedett volt magyar kollégájához hasonlóan, de nem titkolta, számukra a nyári Eb a fő esemény.

"Kifejezetten hasznos, jó volt ez a mérkőzés, és a fiatalok jól teljesítettek. Számunkra az Európa-bajnokság a nyár fő eseménye, arra készülünk, ott szeretnénk a lehető legjobban szerepelni" - olvasható a szövetség hivatalos honlapján Ivan Asic nyilatkozata.

Világliga, európai csoportselejtezők

6. forduló

A csoport
Szerbia-Oroszország 14:7 (Románia szabadnapos volt)
A csoport végeredménye: 1. Szerbia 12 pont - továbbjutott, 2. Oroszország 3, 3. Románia 3 pont.

B csoport
Magyarország-Horvátország 9:10 - ötméteresekkel (Görögország szabadnapos volt)
A csoport végeredménye: 1. Magyarország 9 pont - továbbjutott, 2. Görögország 5, 3. Horvátország 4.

C csoport
Szlovákia-Olaszország 13:14, Németország-Montenegró 8:10.
A csoport végeredménye: 1. Montenegró 15 pont - továbbjutott, 2. Olaszország 15, 3. Szlovákia 3, 4. Németország 3.
A világliga szuperdöntőjét, amelynek Dubaj ad otthont június 16. és 21. között rendezik meg.

Ha a Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) méltatlannak tartja, hogy a Gerevich-ösztöndíj majd egymilliárd forintos összegéből mindössze 28 forinttal részesülnek a világversenyekre készülői sportolói és edzői - a történetről tegnapi lapszámunkban cikkeztünk -, akkor a Magyar Szervátültetettek Szövetsége (MSZSZ) egyenesen megalázva érezheti magát: a magyar sportirányítás nem képes mindössze 10 millió forintot adni, hogy a transzplantált versenyzők kiutazhassanak az augusztusi krakkói Európa-bajnokságra.