Molnár Csaba szerint a miniszterelnök már a választást követő második napon kimutatta foga fehérjét: a zsidó közösségnek tett ígéretét fölrúgva elrendelte a Szabadság-térre tervezett megszállási emlékmű építését. Molnár azt is kifejti, hogy a koncepció vérlázító: a múlttal, az elkövetett bűnökkel való szembenézés elsumákolásának kísérlete. Hozzáteszi: azzal, hogy a korabeli magyarságot kollektíve a náci megszállás áldozatának tünteti föl, a valóban ártatlanokat is besározza: ahol bűnt követtek el, de bűnösök nincsenek, ott ártatlanok sem lehetnek.
A DK politikusa az elmúlt napok eseményeire utalva megemlíti azt is, hogy az építkezés helyszínén folyamatos rendőri zaklatástól kísérve tiltakoznak jóérzésű polgárok: a résztvevőket mondvacsinált ürügyekkel beidézik a rendőrségre és rabosítják. Molnár Csaba szerint az eljárás bármely magyar polgárral szemben tűrhetetlen lenne, de különösen fölháborító, hogy ma Mécs Imre, '56-os halálra ítéltnek kell szembenéznie vele. „Főbenjáró” bűne rongálás: a lerombolt demokráciát visszakövetelő mondatot írt festékszóróval egy az építkezést eltakaró műanyag lepelre.
A Demokratikus Koalíció fölháborodottan tiltakozik a szószegés, a történelemhamisítás, a Horthy-rendszer bűneinek mentegetése, a szabad véleménynyilvánítás megtorlása és különösen Mécs Imre meghurcolása ellen. Molnár Csaba szerint "ha Orbánban csöppnyi szégyenérzet maradt volna, most el kellene süllyednie". A közleményt azzal zárja, "a magyar választók szégyene viszont, hogy ilyen kormányfőnek szavaztak bizalmat."