A montreali egyetem kutatói két csoportra osztották a leendő anyákat és az egyik csoporttal egy sor olyan fizikai gyakorlatot végeztettek, mint gyors gyaloglás, szobakerékpározás, úszás, hetenként háromszor 20-20 percig. A kontrollcsoportnak heti egy alkalmat javasoltak csupán.
A 8-10 napos csecsemők agyi működését monitorozták a későbbiekben úgy, hogy közben ismerős és idegen hangokat játszottak be nekik. Az aktív anyák babái jobban meg tudták különböztetni egymástól ezeket a hangokat. Ez a képesség szükséges a beszéd gyors kifejlődéséhez.
A kutatók ennek okát abban látják, hogy a fizikai aktivitás hatására megnövekszik a gyermek agyában a BDNF /Brain-Derived Neurotrophic Factor - agyi eredetű neutropikus faktor/ termelése.
E tudományos megfigyelés azért is hasznos, mert a mai napig világszerte sok nő leáll a sporttal, amint megtudja, hogy várandós. Egy amerikai felmérés például kimutatta, hogy sokszor még olyanok is leszoknak a mozgásról terhességük hírére, akik korábban rendszeresen sportoltak, mert még mindig él az a tévhit, hogy a kismamáknak mindentől óvakodniuk kell.