A csapatonként 82 mérkőzéses alapszakasz legeredményesebb együttese a 2011-ben a Stanley Kupát elhódító Boston Bruins lett, elsősorban egészen kiváló védekezése nyomán. Mindössze 19 vereséget szenvedett el, ám ennél is nagyobb szám, hogy csupán 177 gólt kapott.
Boston Bruins-Detroit Red Wings
Pittsburgh Penguins-Columbus Blue Jackets
Tampa Bay Lightning-Montreal Canadiens
New York Rangers-Philadelphia Flyers
Nyugati főcsoport
Anaheim Ducks-Dallas Stars
Colorado Avalanche-Minnesota Wild
St. Louis Blues-Chicago Blackhawks
San Jose Sharks-Los Angeles Kings
Ebben a tekintetben a Los Angeles Kings (a 2012-es bajnok) ugyan túltett rajta (174), viszont támadásban sokkal kevésbé volt hatékony: 55 góllal kevesebb ért el, mint a Bruins. A massachusettsi alakulat 261 találattal zárt, ennél eredményesebb csupán a Chicago (267) és az Anaheim (266) volt az egész mezőnyben.
A kanadai táblázat élén a Pittsburghi kapitány, Sidney Crosby végzett 104 ponttal (36 gól, 68 assziszt), megelőzve Ryan Getzlafot (Anaheim, 87) és Claude Giroux-t (Philadelphia Flyers, 86). Mindannyiukat viszontláthatjuk a playoffban is, nem úgy mint Alekszandr Ovecskint vagy Martin Brodeurt.
A Washington Capitals 28 éves orosz balszélsője hiába nyerte magabiztosan a mesterlövészek versenyét (51 találattal) csapatával lemaradt a folytatásról, miként a New Jersey Devilsszel a háromszoros bajnok kapus is. A 42 éves klasszis vélhetően visszavonul.
Meglehet, utolsó idényét tapossa Teemu Selanne (Anaheim) és Jaromir Jagr is, előbbi 43, utóbbi 42 esztendős, de néhány jó percük még biztosan lesz a rájátszásban. A négy győzelemig tartó párharcok szerdán kezdődnek a Tampa Bay-Montreal összecsapással.