A nyomozás feljelentés alapján kezdődött, miután kiderült, hogy a gyógyszergyár kevesebb készítményt forgalmazott, mint amennyi után az Országos Egészségbiztosítási Pénztár lakossági ártámogatást fizetett ki. Az ártámogatás ampullánként több mint 37 ezer forint. A gyanú szerint a négy budapesti gyógyszertár ténylegesen meg sem rendelte az elszámolt mennyiséget, csak a jogosulatlan ártámogatást vette fel a receptek után.
Általában a valós megrendelésnél ötször-hatszor nagyobb mennyiség után igényeltek támogatást. Az egyik patika több mint 194 millió forint, a másik több mint 130 millió forint, a harmadik csaknem 58 millió forint, a negyedik pedig több mint 6 millió forint értékben vett fel jogosulatlanul támogatást.
A visszaéléshez szükséges recepteket egy fővárosi klinikán dolgozó doktornő állította ki, a vényeket pedig egy közvetítő vitte a patikákba. A betegek helyett ő igazolta a készítmény átvételét és írta alá a recepteket. A hat gyanúsítottnak - a négy patikusnak, a közvetítőnek és a doktornőnek - különösen nagy kárt okozó csalás és különösen nagy vagyoni hátrányt okozó, üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás miatt kell felelnie.
Zárolták az orvos ingatlanát (330 millió forint értékben), a patikavezetők fellelhető ingó- és ingatlanvagyonát (több mint 343 millió forint értékben), valamint a több bankszámlán lévő 63 millió forintot. Ezen felül a gyanúsítottak önként visszafizettek 12,5 millió forintot. A pénzügyi nyomozók vádemelési javaslattal küldték meg a Fővárosi Főügyészségnek a nyomozás iratait.