Csányi Sándor;OTP elnök-vezérigazgató;MLSZ-elnök;Bonafarm Bábolna Takarmány Kft.;

- Bonafarm: offshore-vád

A Csányi Sándor OTP elnök-vezérigazgató, MLSZ-elnök mezőgazdasági vállalkozásait összefogó Bonafarm Bábolna Takarmány Kft. is felkerült a Miniszterelnökség offshore hétterű cégekről készített listájára. A cégcsoport uniós támogatással felépült csípőtelki tehenészeti telepét Orbán VIktor miniszterelnök és Csányi Sándor közösen avatták fel még 2012 őszén.

Emlékezetes, hogy 2012-ben hatályba lépett alaptörvény kimondta, hogy nem kaphat állami támogatást olyan cég, amelynek tulajdonosi szerkezete nem átlátható. A Miniszterelnökség listáján 276 cég szerepel, amelyektől visszakövetelik a 2012 óta elnyert 15-20 milliárd forintra becsült támogatást. (A Bonafarm Bábolna Takarmány Kft. 2012-ben egymaga több mint 220 millió forint támogatást kapott.)

A Bonafarm Csoport cáfolta, hogy átláthatatlan lenne a csoporthoz tartozó Bonafarm Bábolna Takarmány Kft. tulajdonosi szerkezete. Sokan Csányi Sándor és Lázár János miniszterelnökségi államtitkár már-már „legendás” ellentétét sejtik a háttérben, az államtitkár a bankárt az ország "legnagyobb uzsorásának" nevezte tavaly. Tény, hogy a legtöbb Csányi-cégben – így a Bonafarm Bábolna Takarmány Kft.-ben is – sokáig valóban tulajdonos volt egy Szingapúrban bejegyzett, CSIM Pte. Ltd. nevű vállalat, de ezt a bankvezér-tulajdonos 2012-től fokozatosan minden érdekeltségéből kivonta.

A listán található többek között a trafikügyben elhíresült Szeplast Zrt. is, amely a Continentalos Sánta János sógornőjéé. A cégcsoport vezetői összesen 26 koncessziót nyertek - a trafikos pályázatoknál nem nézték az offshore hátteret -, azonban a Szeplast mintegy 133 millió forintnyi állami támogatást nyert korábban.