Vagyis a külföldről kezdeményezett és onnan fogadott mobiltelefon-hívásokért, sms-ekért egyetlen fillérrel se kelljen többet fizetni, mint a belföldi használatáért. A magyarul kissé sután Behálózott kontinens néven lefordított kezdeményezés (Connected Continent) valamennyi tagállam szolgáltatója - illetve kormánya - számára kötelezővé teszi a "barangolási díjak" teljes eltörlését.
Az előzetes felmérések szerint az európai polgárok 93 százaléka támogatja a javaslatot, és szinte biztosra vehető, hogy a parlamenti képviselők is megszavazzák. A parlamenti jóváhagyás után a tagállamok kormányainak 2014 októberéig kellene megállapodniuk a szükséges szabályozásról.
Az Európai Bizottság 2008-ban, még Viviane Reding biztos asszony előterjesztésére vágott bele a roaming díjak fokozatos megszüntetésébe. (Érdekes, hogy mint Reding, mint Kroes ellen valóságos gyűlöletkampányt vezényelt az Orbán-rezsim propagandagépezete.)
Amióta a roaming-díjak jelentősen csökkentek, a külföldről kezdeményezett adatforgalom 1500 százalékkal nőtt, és a nemzetközi mobilforgalom az élet mindennapi részévé vált sok millió ember számára. A roaming teljes eltörlése egyfajta telekommunikációs Schengenként is értékelhető. Az új szabályozás megkönnyítené az előfizetőknek, hogy jelenlegi szerződésüket felbontva új szolgáltatót keressenek maguknak.
A Bizottság további terveire utal az a felmérés, amely az internet-szolgáltatók által ígért és biztosított sebességet hasonlítja össze. Ebből kiderül, hogy európai internet-előfizetők átlagosan csak az ígért sebesség 75 százalékát kapják meg, míg az Egyesült Államokban ugyanez az arány 96 százalék. Már az új EP-re vár, hogy ezen a téren is érvényesítse a négyszázmillió európai internet-használó érdekeit.