labdarúgás;Real Madrid;El Clásico;Carlo Ancelotti;Diego Costa;

- Sevillában is elbukott a Real Madrid

Öt nap alatt óriásit fordult a világ a Real Madriddal, hiszen az El Clásicó elbukása után Ronaldóék szerda este 2-1-re kikaptak Sevillában, ami akár a bajnoki címébe is kerülhet Carlo Ancelotti csapatának. A Real Madrid a 14. percben Cristiano Ronaldo varázslatos szabadrúgás góljával jutott előnybe: a portugál csatár 23 méterről csavart úgy a kapu bal oldalába, hogy a labda hulló falevélként esett be a bal alsó sarokba (0-1).

Öt perccel később Jose Antonio Reyes robogott el a jobb szélen, mellel maga elé vette a labdát, majd azonnal tekert középre, ahol a leshatárról kilépő Carlos Bacca helyezett a Real Madrid kapujába (1-1). Carlo Ancelotti csak a 67. percben cserélt először: Illarramendi helyére érkezett Isco.

Öt perccel később egy hazai kontra végén Ivan Rakitic ugratta ki Baccát, ki megpróbált Diego Lopez mellett a hálóba helyezni. A Real Madrid kapusa belekapott a labdába, de csak a jobb sarokba tudta segíteni a játékszert (2-1).

Hazai pályán Diego Costa egyetlen találatával nyert az Atletico Madrid, míg a Barcelona Neymar duplájával 3-0-ra verte a Celta Vigót. Rossz hír, hogy a mérkőzésen Victor Valdés megsérült, keresztszalag-szakadást szenvedett, s legalább fél évre kidőlt a sorból. Az Atletico 73 ponttal vezeti a bajnokságot a 72 pontos Barcelona és a 70 pontos Real Madrid előtt.

Angliában visszavette a tabella második helyét a Liverpool csapata, miután a Premier League 29. fordulójából elhalasztott mérkőzésen 2-1-re nyert hazai pályán a kiesés elől menekülő Sunderland ellen, s így már csak egy pont választja el a listavezető Chelseatől. A másik elhalasztott mérkőzésen West Ham United-Hull City 2-1 (1-0).

Itáliában a címvédő és listavezető Juventus hazai pályán 2-1-re verte a nagyszerű formában lévő Parmát az olasz bajnokság 30. fordulójának szerdai játéknapján. Antonio Conte együttese 22 forduló óta nem talált legyőzőre a Serie A-ban, ráadásul sorozatban a 15. hazai bajnokiján nyert.

A szezonban gyengélkedő Milan meglepetésre mindhárom pontot elvitte Firenzéből. Az olasz bajnokságot a Juventus vezeti 81 ponttal a 67 pontos Roma és a 61 pontos Napoli előtt.

A jövő Győrben épül - szól a város szlogenje, és erről személyesen is meggyőződhettek a Magyar Úszó Szövetség vezetői, akik Gyárfás Tamás elnök vezetésével, Borkai Zsolt polgármester meghívására megtekintették a 2017-es Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválra elkészülő új uszodát.