A Bajnai Gordon vezette pártszövetség gazdaságpolitikusa felidézte, hogy a kormányfő szerint a Fidesz programja úgy foglalható össze: "folytatjuk". Szerinte azonban az emberek nem szeretnék, hogy az elmúlt négy év kormányzása folytatódjon, mivel az beruházási és növekedési válságot okozott, növekvő szegénységhez, jövedelmi különbségekhez és tömeges elvándorláshoz vezetett.
Az Együtt-PM-es képviselőjelölt azt mondta: amit a Fidesz elképzeléseiről tudni lehet, az a tíz pont, amelyet Orbán Viktor a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara e heti rendezvényén meghirdetett. Pápa Levente a tervet növekedésellenesnek nevezte, mondván: az emberek megtakarításaiból finanszírozná az államot, a költségvetés hiányát, ez pedig kevesebb bankbetéthez és tovább szűkülő hitelezéshez vezetne.
A pontok között szerepel a bankrendszer tulajdonviszonyainak megváltoztatása, hogy a szektor legalább fele magyar kézben legyen. Az ellenzéki politikus szerint viszont a döntően külföldi tulajdonú bankrendszernek köszönhető, hogy a válság alatt nem kellett adóforintokból megmenteni a bankokat, míg egy főként állami bankrendszernél ez történne.
A teljes foglalkoztatottság orbáni kinyilatkoztatása, fantazmagória, ha pedig a közmunkaprogram bővítését érti alatta a miniszterelnök, akkor csak kiadásként értelmezhető, mivel a közmunka nem termel hozzáadott értéket. Pápa Levente szerint a kormányfő által meghirdetett újraiparosítás a múlt visszahozása, ugyanis a modern gazdaságok alapvetően a szolgáltatásokra építve növekednek, az Orbán-kormány viszont a kínai termelési modellt akarja követni, és Európa "összeszerelő üzemévé" akarja tenni Magyarországot.
A Fidesz Pápa Levente szavaira regálva közölte: a jövőben is kitart "a még több munkahely, még kevesebb teher a családokon és még kisebb rezsi" politika mellett. A nagyobbik kormánypárt közleménye nem válaszolt a felvetett kérdésekre, csupán a szokott panelekből építkezve utasították el a kormányváltó pártszövetség gazaságfejlesztési elképzeléseit.