Talán ehhez a jól ismert meséhez hasonlíthatja az ember az MTI híradását. A DK pénteken a miniszterelnöknek kínos ügyről tartott sajtótájékoztatót. Annak témájáról be is számolt az MTI, meg nem is.
A DK azért hívta össze a sajtó képviselőit, hogy felhívja a figyelmet, lejár a nyomozás határideje abban az illegális fakitermelési és falopási ügyben, melyben sokan Orbán Viktor vejének nevét is megemlítették. Az eseményen részt vett az MTI újságírója, kérdezett is, a pénteki sajtóesemény-listájában is szerepelt a tájékoztató, mégsem lett belőle hír. Azt mondták, azért "nem tudósítanak az eseményről, mert inkább szombaton megkérdezik a rendőrséget". Valóban így tettek, ám így a kínos részleteket kihagyhatták a saját tudósításukból.
Míg ugyanis a DK felszólította a Pintér Sándor felügyelete alatt lévő rendőrséget, hogy ne falazzon tovább Orbán Viktor vejének, hanem a bizonyítékok nyomán gyanúsítsák meg, addig a rendőrségi válaszra hivatkozva az MTI csak annyit közölt: a büntetőeljárási törvényben foglaltaknak megfelelően két hónappal meghosszabbították a nyomozást.
Lapinformációkra hivatkozva még annyit írtak, a fát kivágó munkások azt mondták, a munkát nem a tulajdonos, hanem a miniszterelnökkel szoros kapcsolatban lévő Tiborcz család utasítására végezték el, és a kiirtott erdőterület két olyan szántó között volt, amelyet Tiborcz Eszter, Orbán Viktor vejének testvére bérelt. Csakhogy a DK sajtótájékoztatóján az is elhangzott, hogy az esetet követően Tiborczék kísérletet tettek az erdőterület megszerzésére: az egyik, meglehetős szegénységben élő tulajdonosnak például állítólag húszezer forintot kínált föl Tiborcz István a tulajdonrészéért.
Tulajdonképpen nem történt semmi szokatlan, leadtak egy hírt a saját szájízük szerint. A kormányváltás óta ez a sajátos híradás jellemzi az új közmédiát. Ki ne emlékezne arra, hogy a médiatörvényt bíráló Daniel Cohn-Bendit zöldpárti EP-politikus nyilatkozatát meghamisították, Lomnici Zoltán volt főbírót kitakarták az EP-képviselő Tőkés László mellől, vagy az Operaház előtti tüntetés demonstrálói lemaradtak a képsorokról. Az is emlékezetes, amikor Sólyom László alaptörvénnyel kapcsolatos bírálatait "felejtették ki" a hírfolyamból.
Valóban, mesébe illik a közmédia hírérzékenysége.