A rövidítés a Model United Nations szavakból keletkezett. Ez olyan nemzetközi fórum, melyen a világ diákjai nagykövetekké és diplomatákká válnak, hogy gondolatokat cseréljenek az aktuális nemzetközi kérdésekről.
Többek között háborúról és békéről, környezetszennyezésről, kultúráról és oktatásról, azaz óriási jelentőségű, a jövőben messzire ható globális kérdésekről, az Egyesült Nemzetek Szervezetének, vagyis az ENSZ-nek a keretein belül. Röviden nem jelent mást, mint az ENSZ munkájának a modellezését – szerepel a BIMUN honlapján.
Az MUN konferenciák közel 100 éves történelmi múltra tekintenek vissza, ugyanis már az ENSZ megalakulása előtti is voltak kísérletek a Népszövetség szimulációjára a 1920-as években az Amerikai Egyesült Államokban. Az elmúlt évtizedekben az MUN népszerűsége folyamatosan nőtt, és mára már több száz konferenciát rendeznek több millió résztvevővel évről-évre.
Számos nagyváros ad otthont ilyen rendezvénynek - Róma, Stuttgart, Varsó, Berlin, Hamburg, Hága, Rostock, Lübeck, Oldenburg, stb. – mégis döntő többségük az Amerikai Egyesült Államokban és Európa területén van, de találhatunk Mexikóban, Indiában, Kínában és Japánban.
A fórumnak több célja is van. A résztvevők, a delegáltak a konferenciára való készüléssel majd a részvétellel új országokat, kultúrákat és álláspontokat ismernek meg a nemzetközi élet legaktuálisabb kérdésein keresztül. Nemzetközi ismeretségek, barátságok építésének lehetőségét is adja a rendezvény, valamint egymás kultúráját is jobban megismerhetik a résztvevők.
Az áprilisban megrendezendő budapesti rendezvényen 650 diákot látnak vendégül. A konferencia szervezői az ELTE, a Corvinus Egyetem és az Eötvös József Gimnázium diákjai. A konferenciát az ELTE jogi karán, valamint az Eötvös gimnáziumban tartják. Rendeznek továbbá egy olyan nulladik napi programot, amellyel a delegáltak szakmai tudását bővíthetik. A konferencia hivatalos nyelve az angol.