Vasárnap a Tiszántúlon süthet ki még hosszabb időre a nap, másutt egyre vastagabb felhőzetre számíthatunk. A déli óráktól főként a Dunántúlon, estefelé már keleten is eső, zápor várható,egy-egy zivatar sem kizárt. A déli, délnyugati szél napközben többfelé megerősödik, nyugaton néhol viharossá fokozódik.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 5 és 11 fok között alakul.
A legmagasabb nappali hőmérséklet vasárnap 17 és 22 fok között valószínű, északnyugaton késő délután már több fokkal hűvösebb lehet.
Európában
A kontinensen szokatlanul nagy területen az átlagosnál melegebb tavaszi idő a jellemző. Németország déli és keleti részein, Lengyelországban, a Kárpát-medencében, valamint a Balkán-félszigeten pénteken mért 20-23 fokos nappali hőmérséklet több fokkal magasabb az ilyenkor szokásosnál. Emellett alapvetően sok a napsütés, száraz az idő, több helyen erős a délnyugati szél.
Ugyanakkor az Atlanti-óceán felől érkező hűvös levegő lassan egyre nagyobb területet áraszt el; a két eltérő tulajdonságú légtömeg határán pedig egy frontrendszer húzódik. A front mozgását Nyugat-Skandináviától Franciaországon keresztül egészen az Ibériai-félszigetig több helyen eső, zápor kíséri.
A hőmérséklet a front mögött több fokot csökkent: a Brit-szigeteken 7, 12, Franciaország és Spanyolország északi, északnyugati részein már csak 12, 15 fokot mérnek.
A nyugat-európainál sokkal zordabb arcát mutatja az időjárás Lappföldön és a Kola-félszigeten, ahol a korábbi napok kiadós havazását követően ismét több helyen 50-75 cm vastag hóréteg alakult ki, és napközben is mindössze -3, -8 fok van.
Vasárnap eléri a Kárpát-medence nyugati részét az említett frontrendszer, több lesz felettünk a felhő, és nyugaton mérséklődik a nappali felmelegedés.