Ami aztán felborítja a falu életét. (E tekintetben is van "elődje" a történetnek, a sok fesztiváljdíjat nyert magyar rajzfilmben a "Nyócker"-ben olaj tör fel, a cigányok által is lakott városrészben.) A falu nagyvállalkozója, akinek a telkén viszont ásványvizet találnak, a frissen megválasztott polgármestere és dörzsölt titkára segítségével, elintézi, hogy egyedüli pályázóként mindent megnyerjen. Például azt is, hogy a cigányember telkét a falu érdekében sajátítsák ki - el is menekül szegény külföldre -, és építsenek egy csodaszállót és fürdőt a borkút kihasználására.
A tervezésre már a miniszter barátja kap megbízást, mint ahogy az építkezésre is egy a társasághoz közel álló cég. Egy kis külföldi kéjút is szükségeltetik az előkészületekhez és mindenki részt kap majd, valamilyen módon, a felépülő hipermodern - bor és vízalapú komplexumból. Az avatásra maga a miniszterelnök jön el, már csak azért is, mert hódolhat ifjúkori szenvedélyének, a vízipólózásnak. (Ennyire direkt áthallás azért nincs több a könyvben.)
Fontos szerepe van még a gyakorta részeg falusi papnak, aki borissza állapotban sikamlós dalokat énekel, és persze a vállalkozó mindenre kapható csinos leányainak is. És ha eleinte ugyan némi gyanakvással forgattuk a könyv lapjait, mert minden nagyon ismerősnek tetszett, a végén már sajnáljuk, hogy a Jóisten megelégelte az egész vircsaftot, megszüntette a csodát, visszaváltoztatta a bort vízzé.