Akadtak, akik zúgolódtak, mert úgy gondolták, március 15-én meg kell mutatni a kormányváltók erejét, mások azonban azt mondták, felelős politikus nem vállalhatja, hogy a viharban bárki megsérüljön, ezért jól döntöttek, amikor lemondták a nagygyűlést. Annak azonban mindenki örült, hogy a Fodor Gáborral kiegészült öt pártvezető nem hagyta cserben az ünnepelni akarókat.
A szoborhoz Mesterházy Attila a feleségével érkezett. Rögtön hangosbeszélőt adtak a kezébe, hogy a süvöltő szélben is minden jelenlévő hallja, amikor arról beszél, hogy Orbán Viktor ellopta a magyaroktól a demokráciát és tönkretette a gazdaságot, ezért a kormánynak mennie kell. Olyan ország miniszterelnöke szeretne lenni, amelyben nincs félelem és megosztottság, illetve olyan európai magyar köztársaságot teremtene, ahol a jobboldali szavazók is otthon érzik magukat - mondta Mesterházy. Olyan történelmi választás előtt állunk, amelyhez megvan a kormányváltó erő, ám ezt politikai cselekvéssé kell formálni, amelynek nyomán április 6-án együtt, közösen leváltjuk Orbán rendszerét, új korszakot nyitunk és felépítjük az igazságos Magyarországot - tette hozzá a már szemerkélő esőben.
A szimpatizánsokkal beszélgető Gyurcsány Ferenc szerint jól döntöttek, hogy a szélvihar miatt lemondták a tüntetést: "2006 augusztusában nagy árat fizettünk, tanultunk belőle". Bajnai Gordon kijelentette, hogy "mindenképpen lesz kormányváltás április 6-án, időjárástól függetlenül". A szobornál többen még az esőben is kitartottak. Heller Ágnes filozófus a körülötte állóknak lelkendezve mondta, hogy ez a megmozdulás talán lelkesítőbb volt, mint a hivatalos ünnepség lett volna a viharban.
Fodor Gábor még a spontán demonstráció előtt, a Magyar Liberális Párt ünnepségén arról beszélt, hogy a Fidesz a szabadságkorlátozók pártjává vált, de március 15-e egyik legfontosabb üzenete az, hogy a szabadság nem lehet ellenzékben.
Ez a választás nem lesz sem szabad, sem tisztességes - ezt már Gyurcsány Ferenc a Klubrádió Hetes stúdió című műsorában mondta, miután a Petőfi-szobornál véget ért a spontán demonstráció. A DK elnöke úgy vélte, normális esetben ilyenkor a demokraták bojkottálják a választásokat, ő mégis azt gondolja, el kell menni szavazni, fel kell venni a harcot, és meg kell próbálni a lehetetlent, ha nehéz is. Szabó Tímea, a PM társelnöke - aki az ünnepi színpadon is másodikként beszélt volna Gyurcsány után - szintén szavazásra biztatta szimpatizánsaikat.
Most a kelet vagy a nyugat, a demokrácia vagy az autokrácia között kell választani - mondta Fodor Gábor a Hetes stúdióban. "Nekünk az a dolgunk, hogy bemutassuk, hogyan lehet együttműködni akkor is, ha vannak nézeteltérések, mert ez a demokrácia" - tette hozzá a liberálisok vezetője. "Aki nem akar félni, az április 6-án öt perc magányban el tudja intézni félelmét és a szavazófülke magányában behúz egy bazi nagy ikszet a kormányváltó erők jelöltjei mellé" - ezt Mesterházy mondta a Klubrádióban. A miniszterelnök-jelölt szerint a félelem akkor szűnik meg, ha minél többen mennek el szavazni.
Március 30. az új időpont
Március 30-án megtartják a demokratikus ellenzék demonstrációját, a kormányváltók újra találkoznak, ami lendületet ad a kampányhajrában - jelentette be már vasárnap Mesterházy a blogján. "Április 6-án pedig, ha esik, ha fúj, mi jövünk!" - tette hozzá. Úgy vélte, a nép változást akar, és április ezt el is fogja hozni. "Rosszkedvünk hosszúra nyúlt tele után végre lesz oka mosolyogni a magyarnak: csökkenni fog az alapvető élelmiszerek ára, százezer forintra nő a nettó minimálbér, 250 ezer új, valódi, tisztességes bért fizető munkahelyet hozunk létre, megszüntetjük a gyermekéhezést, 24 ezer forintot adunk a kisnyugdíjasok egészségügyi költségeire, lerövidítjük, majd megszüntetjük a várólistákat, adókedvezményeket adunk a kisvállalkozásoknak és igazságossá, fenntarthatóvá tesszük a rezsicsökkentést" - ígérte a kormányváltók miniszterelnök-jelöltje.