Választás - 2014;Szerintem;Tavares-jelentés;

- Mire kellett?

Mire kellett a Tavares jelentés,ha a benne megfogalmazott, a választási szabályok durva megváltoztatására vonatkozó kritika süket fülekre talál? Azoknak a ballib véleményformálóknak, akik belenyugszanak a magunkra-utaltságunkba - nincs igazuk.

Hangosan tiltakozni, sőt kiabálni kellene! Tagjai vagyunk - mert mi kértük a felvételünket - egy olyan államszövetségnek, amelynek szabályait durván megszegjük. Leginkább az EU tehetné meg, sőt kötelessége lenne, hogy beavatkozzon. Emlékeztetném őket arra, hogy a közelmúltban akik Béke Nobel-díjat kaptak, nem azért kapták, hogy eltűrjék, ha egy kormány a fél ország nyomorba döntése árán próbálja a pénzügyi stabilizációt megvalósítani.

Ha "pártunk és kormányunk" továbbra is levegőnek veszi az ellenzéki tiltakozásokat, az amerikai nagykövet állásfoglalását kellene kérni.

Az előző nagykövet asszony többször tárgyalt az ellenzék képviselőivel. Sokszor bírálta is az Orbán kormány egy-egy ténykedését. Az utolsó megbeszélések egyikét azzal zárta, hogy amíg lehetőség van, a szabad választásra, addig a nem kívánt kormányt le lehet váltani. Az a javaslatom, hogy az ellenzék képviselői kérjenek meghallgatást majd az új nagykövettől. Ismertessék vele a Fidesz által megváltoztatott szabályokat, valamennyit, és kérdezzék meg tőle, hogy e változtatások után lehet-e a választást szabadnak nevezni.

Persze ettől a meghallgatástól csodát nem várhatunk, de végre itt lenne az ideje, hogy Orbán Viktor határozott bírálatot kapjon egy olyan személytől, aki véleményének súlya van, és aki nem ijed meg attól, hogy Bayer Zsolt 20 ezer autóval 100 ezer ember élén lerohanja Amerikát.

Csütörtökön délelőtt 10 órakor ismét együttes ülést tart az Országgyűlés nemzetbiztonsági és külügyi bizottsága, amelyen Ukrajnáról és különösen a Krím félszigeten kialakult helyzetről, a hétvégén tartandó népszavazásról tanácskoznak. Az ülést kezdeményező Molnár Zsolt, a nemzetbiztonsági bizottság szocialista elnöke lapunknak elmondta, hogy az ukrajnai események Magyarország számára mind geopolitikai helyzetünk, mind az Ukrajnában élő mintegy 200 ezer magyar sorsa, jövője szempontjából stratégiai jelentőséggel bírnak.