Kihallgatták, majd őrizetbe vették a hatóságok tegnap Simon Gábort, a szocialisták korábbi elnökhelyettesét. A volt politikusra februárban egy 240 milliós, korábban Ausztriában nyitott titkos bankszámla miatt figyeltek fel, ezt követően pedig kiderült, a Sólyom Airways korábbi vevőjeként elhíresült Welsz Tamás segítségével máshol is tartott olyan összegeket, amelyek nem szerepeltek képviselői vagyonbevallásában.
A Központi Nyomozó Főügyészség ez utóbbi nyomozással kapcsolatban közölte, hogy újabb bűncselekményekkel gyanúsították meg Simont. Ennek lényege, hogy a volt képviselő "egy saját személyi adatait tartalmazó, hamis, egy dél-afrikai országban kiállított útlevelet szerzett, majd megkereste egyik korábbi ismerősét, aki a hamis útlevél felhasználásával kérésére egy magyar banknál számlát nyitott". Az Index információi szerint Welsznél a múlt héten tartottak házkutatást, ennek során találtak egy széfet, amely állítólag külön Simoné volt. A portál úgy tudja, itt találták meg a Gabriel D. névre, de Simon képével és adataival kiállított bissau-guineiai útlevelet, illetve más terhelő dokumentumot. A lap szerint Welsz lakásáról olyan papírok is előkerültek, amelyek a 240 millió forintos osztrák számlának szolgáltak volna fedőtörténetként. A széfben egyes beszámolók szerint több tíz millió forint is volt.
A főügyészség február 18-án hallgatta ki először gyanúsítottként a volt politikust az eltitkolt bécsi számla ügyében. Adóbevételt különösen nagy mértékben csökkentő adócsalás bűntettével, az adóbevételt jelentős mértékben csökkentő adócsalás bűntettével, valamint két rendbeli magánokirat-hamisítás vétségével gyanusították meg. Simonnal egyébként tegnap azt is közölték, hogy a 2014-es vagyonnyilatkozatával összefüggésben újabb hamis magánokirat felhasználása vétségével gyanúsítják, mivel abban sem tüntette fel be nem vallott jövedelmét. Keresztes Imre főügyész indoklása szerint egyébként azért vették őrizetbe Simont, "mert a nyomozás adatai alapján megalapozottan feltehető, hogy szabadlábon hagyása esetén a tanúk befolyásolásával, tárgyi bizonyítási eszköz, okirat megsemmisítésével, meghamisításával, elrejtésével meghiúsítaná, megnehezítené vagy veszélyeztetné a bizonyítást, valamint megalapozottan feltehető, hogy szabadlábon hagyása esetén szabadságvesztéssel büntetendő újabb bűncselekményt követne el".
A parlament mentelmi bizottsága tegnap is foglalkozott a Simon-üggyel. Rubovszky György, a bizottság KDNP-s elnöke az ülést követően kijelentette: Mesterházy Attila, az MSZP elnök-frakcióvezetője "falaz", ezért nem jelent meg a bizottság előtt. A kormánypártiak azért hívták meg, hogy tisztázza azt a nyilatkozatát, miszerint az eltitkolt bécsi számlán lévő pénz Simon politikai pályafutása előttről származik. Mesterházy tegnap Szászhalombattán elmondta, ebben az ügyben az igazságszolgáltatásnak kell tennie a dolgát, nem a politikának. Arra emlékeztetett, a NAV tevékenységét kivizsgáló parlamenti bizottság felállítását a Fidesz arra hivatkozva akadályozta meg, hogy folyamatban lévő büntetőügyben az Országgyűlésnek nincs dolga.
Rogán Antal Fidesz-frakcióvezető megdöbbentőnek nevezte a Simon-ügyben történteket, ám közleményében félrevezet, amikor azt állítja, hogy a volt politikust letartóztatták. Az előzetes letartóztatásról ugyanis a bíróság dönthet majd, az nem azonos az őrizetbe vétellel.