Kovács szerint több mint harminc érintettről van szó, mint fogalmazott, hozzátartozókról, a sérültekről, és néhány olyan emberről is, akik valamely támadás idején a helyszínen tartózkodtak.
"Igyekszünk megtalálni az eszközöket, hogy sorsuk alakulását figyelemmel kísérjük" - mondta a Heti Válasznak adott interjúban Kovács, aki egyebek mellett arról is beszélt, hogy nem hiszi, hogy a romaügyet a kampány részévé kellene tenni.
Mint arról korábban beszámoltunk, az áldozatvédelemben már több mint 20 éves múlttal rendelkező egyesület munkatársai személyesen keresték fel a 2008-2009-ben megtámadott sértetteket.
A kutatásban 9 helyszínen 17 ember megtalálása volt a cél; a látogatásokról készült környezettanulmányokban a kártérítés javasolt összegén túl a sértettek pszichés állapotára is kitértek, vagyis a támogatás meghatározásában ez is döntő szempont lehetett.
Fügedi László, a szervezet elnöke a nehézségekről szólva korábban azt mondta, volt család, amelynek az egyesület saját keretéből adott gyorssegélyt, és volt olyan, 2008-ban megtámadott sértett, aki nem akart szóba állni velük.
A tapasztalatok alapján az egyesület úgy vélte, hogy sok hozzátartozó visszaélt korábban a segítséggel, ezért nem egy összegű kárenyhítésre, hanem életjáradékra tettek javaslatot.
Jelenleg azonban nem tudni, pontosan mikor kezdik az összegek kifizetését, és hogy valóban életjáradékként utalják majd. Azt, hogy az egyes családok mekkora összeget kapnak, szintén nem tudni, ugyanis - mint az Emmi közölte - a károsultak adatai különleges adatok is, így többet nem mondanak.