Az Index számolt be arról, hogy a dokumentum számos működési hibára világít rá: "a jelenlegi szervezeti rendszerben nem különülnek el a feladatok, keverednek a hatáskörök, az erős centralizálás pedig működési nehézségeket eredményez". Pölöskei Gáborné szerint az eddigi tapasztalatok "szükségessé teszik a Klik működésének racionalizálását".
A tanulmány élesen bírálja az EU-s források minisztériumi felhasználását is, ami "kesze-kusza, átláthatatlan, működésképtelen struktúrát fest le".
Az Emmi tegnap délután közleményben reagált a Klik működését "elemző" tanulmányra. Mint kiemelték, a "Klik az ország legnagyobb munkáltatójaként előzmény nélküli szervezet", és amelyet így folyamatosan vizsgálni és korrigálni kell, a "belső használatra készült" tanulmányok pedig "elősegítik az intézmény hatékony működését".
Nem ez az első alkalom, hogy az állami intézményfenntartót bírálat érte. Mint arról beszámoltunk, Szabó Balázs volt miniszteri biztos a Klik tevékenyéségét vizsgáló jelentésében a többi között írta: a szervezet működését hibás gazdasági döntések, valótlanságok állítása, rossz vezetési stílus és a jobbító javaslatok figyelmen kívül hagyása jellemezi.
A jelentésben megfogalmazottakra reagálva a baloldali Összefogásban részt vevő pártok oktatáspolitikusai egybehangzóan kijelentették, hogy a Klik "drága, felesleges és rosszul vezetett intézmény", annak vezetője - Marekné Pintér Aranka - pedig "nem képes hatékonyan működtetni a szervezetet". Kunhalmi Ágnes, az MSZP elnökségének tagja kijelentette: a Klik lesz az egyik okozója a Fidesz áprilisi választási vereségének.