romák;gettók;Társaság a Szabadságjogokért;Nemzeti és Etnikai Kisebbségi Jogvédő Iroda;Miskolci Önkormányzati Rendészet;hatósági ellenőrzés;

- "Jóléti razziák" Miskolcon

Tíz hónap alatt 45 alkalommal tartott hatósági ellenőrzést a Miskolci Önkormányzati Rendészet (MÖR) társhatóságokkal, közszolgáltatókkal közösen, rendőri biztosítás mellett Miskolc főként romák lakta, elgettósodott településrészeiben.

A Nemzeti és Etnikai Kisebbségi Jogvédő Iroda (NEKI) és a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) szerint alapjogokat sért a hatósági gyakorlat, ezért közös beadvánnyal fordultak az alapvető jogok biztosához, hogy vizsgálja ki a megfélemlítő módon végrehajtott, kifejezetten a mélyszegénységben élőket érintő ellenőrzéseket.

A beszámolók és a beszerzett adatok alapján megállapítható: az ellenőrzések alkalmával a családokat két-három tucat hatósági ember egyidejűleg veti alá számos ellenőrzésnek, így lakcím-nyilvántartási, állategészségügyi, hulladékkezelési, köztisztasági, gyámhatósági, közüzemi (áram, víz) és szociális igazgatási ellenőrzésnek is.

Mindemellett a lakók tulajdonjogát is ellenőrzik, a hatóságok adásvételi szerződések bemutatását kérik tőlük. A MÖR vezetője egy videófilmben be is vallja, hogy az ellenőrzéseknek – az önkormányzat elvárása alapján - kifejezetten a megfélemlítés a célja, az, hogy az adott területről elköltözzenek azok, “akik nem az adott környezetbe valók”.

Egyenlő munkáért egyenlő bért adnak majd kormányra kerülve az Összefogás pártjai a magyar nőknek. A baloldali választási szövetség programja a Fidesz gyakorlatával szemben XXI. századi életet kínál a választóknak - áll abban a felhívásban, amelyet a részt vevő pártok nevében tettek közzé.