A támogatás összege alapján mintegy 3500 sertésnek kellene lennie Mészáros telepein, ám sem a nyilvános cégadatbázisban bejelentett telephelyeken és az állami állat-nyilvántartási rendszerben, sem Mészáros Lőrinc gazdaságaiban nincs nyoma annak az állatállománynak, amely a fenti összeg kifizetését jogszerűvé tenné. Erős a gyanú tehát, hogy a támogatásokat jogosulatlanul vette fel Mészáros cége, ami kimerítheti a hivatali visszaélés vagy a költségvetési csalás bűntettét is - fogalmaz az Együtt-PM politikusa.
"A jelek szerint miután Mészáros Lőrinc kisemmizte a környékbeli családi gazdálkodókat az állami földek összeharácsolásával, ezt most tovább tetézi a valós állattartóknak járó támogatások jogtalan bezsebelésével, amihez a kormány is asszisztál" - tette hozzá Szabó Rebeka.
Mészáros Lőrinc - az egykori gázszerelő, Orbán Viktor személyes jóbarátja - 2013-ra a leggazdagabb magyarok listáján a 88. helyre ugrott, 6,9 milliárd forintos vagyont hozott össze a feleségével. A 2010-es kormányváltás után az akkor még nem is polgármester Mészáros cégeinek bevétele évenként megduplázódott. A Fejér megyében kiosztott állami földek 23,7 százalékát szerezte meg érdekeltségein, illetve családtagjain keresztül, ennek következtében csak a területalapú támogatásokból mintegy évi 70 millió forint folyt be a Mészáros-birodalom kasszájába. És úgy tűnik, a 7,4 millió forintos állatjóléti támogatásért sem volt rest lehajolni.