A Mexikói Cancúnban ülésezik a FINA vezérkara, amely több fontos, az úszósportot érintő újdonságról döntött az első napon, továbbá meghallgatta Gyárfás Tamás FINA-alelnök, a 2017-es és 2021-es vb szervező-bizottságának elnökének prezentációját a leendő uszoda koncepcióterveiről.
A Büro tagjainak körében óriási sikert aratott a a Dagály mellett épülő komplexum, az impozáns homlokzat, a belső terek kialakítása, továbbá az a megoldás, amellyel a 13 ezres ideiglenes lelátót "beillesztik" az épületbe 2021-re. A megújuló energiaforrásokat felhasználó koncepciót látva pedig több Büro-tag is megjegyezte: alig várja, hogy az energiajárdán tett lépteikkel hozzájáruljanak az uszoda áramellátásához.
A FINA döntése nyomán 2015-től bővül a világbajnokságok úszóversenyeinek programja. Megrendezik a 4x100 méteres mixed váltókat, azaz két férfi és két női úszó alkotta négyesek versengenek gyorsúszásban és vegyesen - a rajtolási sorrendről természetesen a csapatok szabadon dönthetnek. Az idei, decemberi rövid pályás világbajnokságon, Dohában is lesznek koedukált váltók, 4x50 méteres távon.
Immár nem opcionális, hanem kötelező érvényű, hogy az előfutamokat mind az 50-es, mind a 25-ös medencékben 10 pályán rendezik, ugyanakkor az elődöntőkben és döntőkben továbbra is nyolcan versenyezhetnek. Átalakítják a rajtköveket, hogy a hátúszók még hatékonyabban startolhassanak. Bár az utóbbi időben kevés ilyen eset történt, immár szabályban rögzítették, hogy a versenyüket elégséges ok nélkül feladó úszókat büntetéssel (akár eltiltással is) sújtják a jövőben.
Jóváhagyták a 2016-os riói olimpia úszóversenyeinek kezdési időpontjait: az augusztus 6-13. között esedékes viadalon az előfutamok helyi idő szerint reggel 10-kor indulnak, míg a döntők 19.30-tól esedékesek - mindez azt jelenti, hogy Magyarországon 23.30-tól láthatóak majd a finálék.
II. szakasz: Szeptember 29-30.: Hongkong. Október 4-5.: Eindhoven. Október 8-9.: Moszkva.
III. szakasz: Október 24-25.: Peking. Október 28-29.: Tokió. November 1-2.: Szingapúr.
A FINA a versenyszámok első három helyezettje mellett a szakaszok első hat legjobbját, valamint az összetett verseny három legjobbját díjazza.
2014-től a FINA nyilvántartásba veszi a junior úszó világrekordokat: a lányoknál 14-17, a fiúknál 15-18 évesek érhetik el ezeket. Elsőre standard időket határoztak meg: a tavalyi, dubaji vb után érvényben lévő világbajnoki rekordok jelentik a "megdöntendő" csúcsokat.
Dubajban - ez a 2017-es budapesti junior vb okán figyelemre méltó - minden addiginál több, 90 ország képviseltette magát, 712 úszóval (380 fiú, 332 lány).
A nyílt vízi úszók számára jóváhagyták az olimpiai kvalifikációs rendszert.
Ennek értelmében a 2016. évi riói játékok 10 km-es nyíltvízi versenyein, akárcsak Londonban, 25-25 férfi és nő indulhat. A kvóták
megoszlása (nemenként): a 2015-ös kazanyi vb első 10 helyezettje, 1 fő a rendező országból, 5 a kontinentális bajnokságokról, valamint 9 az olimpiai kvalifikációs versenyről. Amennyiben a házigazda képviselője a vb-n a legjobb tíz között van, a kvalifikációs viadalról az első 10 helyezett jut ki Rióba.