A munkanélküli, a történtek előtt három hónapot Németországban az autójában lakva eltöltő férfi Szerbián keresztül akart hazajutni, a rendkívüli időjárás és a rossz útviszonyok miatt azonban nem engedték belépni a szomszédos országba. A vádlott visszafordult, és az M5-ös autópályán elindult Budapest felé, a szemben lévő pályatesten azonban várakozó görög kamionosokat vett észre, akikkel beszélni akart, ezért megállt a belső sávban. Amikor ezt látta az autópálya-rendőrség egy arra haladó munkatársa, felszólította a férfit, hajtson tovább, majd amikor észrevette, hogy a vádlott kocsijának bal első kereke defektes, leállította az autót, és megpróbálta igazoltatni a sofőrt.
A vádlott azonban nem adta át okmányait, és bezárkózott autójába. A helyszínre érkező két határrendész is próbálta meggyőzni a görög férfit, ám ő hirtelen hátratolatva, majd balra egyenesen kivágva, megkísérelt a helyszínről elhajtani. A manőver közben a vádlott elsodort két rendőrt, egyikük a sztráda közepére repült, másikukat - akiknek fegyvere markolatával sikerült betörnie a vezető oldali ablakot – pedig métereken át vonszolta magával a jármű. Ez a rendőr végül berepült a két útpályát elválasztó szalagkorlát alá, ő könnyebb sérüléseket szenvedett. Társa nem sérült meg. A vádlottat végül két kilométeres üldözés után tudták megállítani, azt követően, hogy járművével nekiütközött az egyik járőrautónak.
A tárgyaláson zavartan viselkedő vádlott ártatlannak vallotta magát, azt állította, nem sodort el senkit, a rendőri intézkedésnek pedig félelmében állt ellen, illetve azért, mert "a járőrök viselkedése nem volt megfelelő".
A történtek egy részét a röszkei átkelőnél elhelyezett hőkamera rögzítette, a videofelvételt a szerdai tárgyaláson vetítik le. Altmayer Ákos bíró közölte, a görög férfi az elsőfokú ítélet meghozataláig előzetes letartoztatásban marad. A vádlott ezt a döntést felháborodva, kiabálva kommentálta, majd elmondta, kártérítést fog követelni az intézkedő rendőröktől, illetve az általa igazságtalannak tartott fogva tartás miatt is.