A volt Szovjetunió tagköztársaságaiban is fogható orosz tévé vezetése azzal indokolta a döntést, hogy "a Krími Autonóm Köztársaság és Ukrajna körül kialakult helyzettel kapcsolatos, hatalmas mennyiségben beérkező hírek és az irántuk megnőtt érdeklődés okán" nem tehetik meg, hogy öt óra hosszan az Oscar-díj átadását közvetítsék. "Különösen a reggeli órákban, amikor a legtöbb hír kerül adásba" - magyarázták a tévénél.
Az Oscar-díj átadásának élő közvetítése hétfőn hajnali négy órakor kezdődött volna az orosz Pervij Kanalon. Ehelyett politikusok és szakértők fognak vitázni az ukrajnai helyzetről az országos csatorna adásában.
Jurij Glagyilsikov filmkritikus, aki az Oscar-díj átadását Los Angelesből eredetileg élőben kommentálta volna, a Facebook közösségi oldalon ezzel kapcsolatban azt írta: "Én is épp arra gondoltam, hogy is fogunk ott üldögélni a rózsaszín stúdióban és arról beszélgetni, ki kapja a szobrocskát, amikor körülöttünk minden a pokolba tart?"
A Pervij Kanal állami tévé heti politikai magazinműsora vasárnap "Barna február" címmel számolt be az ukrajnai változásokról és arról, hogy szerinte miért éppen Ukrajna került az Egyesült Államok az Európai Unió és a NATO figyelmének középpontjába. A kommentátor párhuzamot vont a Szerbia bombázása, a NATO koszovói beavatkozása, Koszovó függetlenségének elismerése, valamint a Krím félsziget helyzete és az ukrajnai változások között. Mindezt törvénytelen agressziónak nevezte.
A Pervij Kanal politikai magazinműsorában azt is bemutatták, amit Viktor Janukovics megbuktatott ukrán államfőnek pénteken a dél-oroszországi Rosztov-na Donuban tartott sajtótájékoztatóján nem mutattak a kamerák, hogy a rendkívül ideges politikus eltörte a tollát és az asztalra csapott. A megnyilvánulást a tévé nem kommentálta.