Három életfogytiglant szabott ki nem jogerősen a Fővárosi Törvényszék emberölés, rablás és más súlyos bűncselekmények miatt S. Péter és társai ügyében. Az életfogytiglani büntetésre ítéltek közül az egyik vádlott tényleges életfogytiglant kapott, S. Péter és egyik társa pedig leghamarabb 30 év múlva bocsátható feltételes szabadságra. Mindhárom életfogytiglant több emberen, nyereségvágyból elkövetett emberölés miatt szabta ki a bíróság. A tényleges életfogytiglant az indokolta, hogy a férfit korábban egy másik ügyben már életfogytiglanra ítélték különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés miatt. A további négy vádlottból kettő 12-12 évet, egy 5 évet, egy pedig 1 év - 2 évre felfüggesztett - szabadságvesztést kapott.
A vádlottakat a bíróság kötelezte az eljárás 26 milliós bűnügyi költségének megfizetésére.
Az eljárás során a védelem megkérdőjelezte a nyomozás törvényességét, a bizonyítékok beszerzésének, szelektálásának, és a vádalkuknak a módját, illetve, hogy a valódi elkövetők kerültek-e a vádlottak padjára. Minderre pénteken a bíró - szóbeli indoklásában - úgy reagált: "ebből nem lesz egy újabb móri ügy". Hozzátette: igaz, hogy több, vádalku eredményeként született terhelő vallomás van az ügyben, de azokat más bizonyítékok is alátámasztják. (A nyolc halálos áldozatot követelő móri bankrablás ügyében a bíróságok két vádlottat elítéltek, egyiküket jogerősen tényleges életfogytiglanra, ám évek múlva bebizonyosodott, nem ők követték el a bűncselekményt.)
A vádiratban szereplő, összesen tucatnyi bűncselekmény között van egy kalocsai pénzváltó és feleségének kivégzése, több pénzszállító elleni támadás, köztük a budaörsi Tesco parkolójában lezajlott összetűzés a vádlottak és a rendőrök között. A banda tagjai pénzváltókat, ékszerboltot raboltak ki. Az összességében sok tízmillió forintos zsákmány java része nem került elő. Több pénzszállító elleni támadásnál is rálőttek a járműre, volt ahol a felgyújtásával fenyegetőztek, két támadásnál is combon lőtték az ellenálló biztonsági őrt, amivel életveszélyes, maradandó fogyatékosságot okozó sérüléseket okoztak.
A vádlottak többnyire tagadták saját bűnösségüket, míg bizonyos cselekményeknél kölcsönösen egymást vádolták. S. Péter az eljárás alatt többször feljelentette a bírót, illetve elfogultság miatt kizárását kérte, kegyelmi kérvénnyel fordult az államfőhöz és fogva tartásának körülményei miatt beperelte a büntetés-végrehajtást (bv). Ebben a polgári perben nemrég első fokon, nem jogerősen hárommillió forintot ítéltek meg a vádlottnak, ám a bv fellebbezett. A pénteki elsőfokú ítélet ellen az ügyész súlyosításért, a védelem és több vádlott felmentésért fellebbezett, így az nem jogerős, a büntetőper a Fővárosi Ítélőtáblán folytatódik majd másodfokon.