Az eltitkolt 240 milliós bécsi bankszámlája miatt távozni kényszerült volt képviselő vagyonosodását jelenleg is vizsgálja a parlament döntése alapján a mentelmi bizottság, és még a testület tagjai sem ismerik a Polt-levél tartalmát. A bizottság elé a hétfői ülésen tárja az új információkat Rubovszky, de a közvélemény majd csak a bizottság munkáját záró jelentésből értesülhet a legfőbb ügyész válaszáról - tette hozzá az elnök.
Az egyébként kérdéseket vet fel, hogy a testület annak ellenére tárgyal a kérdésről, hogy Simon már lemondott mandátumáról, sőt, az ügyészség már gyanúsítottként ki is hallgatta. Erről korábban Schiffer András, az LMP-frakcióvezetője is úgy vélte, aggályos lehet, hogy az Országgyűlés ennek ellenére utasította vizsgálatra a testületet. Rubovszky mindenesetre közölte, hogy március 31-éig készítik el jelentésüket az ügyben, és ha az "nagy horderejű dolgot állapít meg", akkor akár a parlament rendkívüli ülésének összehívását is kezdeményezheti. A bizottság eközben várja a külsős jogi szakértői véleményt arról, hogy az összeférhetetlenség ideje alatt - 2009 februártól - jogszerűtlenül felvett és az Országgyűlés által kifizetett javadalmazás visszakérhető-e egyáltalán Simontól, és ha igen, milyen jogcímen.
Megírtuk, nemrég a bizottsági elnök Szijjártó Péterrel szemben nem kezdeményezett vagyonnyilatkozati eljárást , mert "meggyőzték a kormánypárti képviselő által rendelkezésre bocsátott adatok". A fideszes képviselő, államtitkár vagyongyarapodását az MSZP, a DK és az Együtt-PM is firtatta.