A téren lévők egyetértéssel és tapssal fogadták a javaslatot. A kijevi tüntetők különböző szervezetei, csoportjai képviselőiből álló tanács Andrij Parubij Haza párti képviselőt, a Jevromajdan elnevezésű tüntetéssorozat parancsnokát a befolyásos nemzeti biztonsági és védelmi tanács (SZNBO) vezetőjeként szeretné látni.
A téren emelt színpadon felolvasták a főtéri nagygyűlés résztvevőinek azok neveit, akiket a tanács a különböző minisztériumok élén kíván látni. A parlament csütörtökön szavaz az előterjesztett javaslatról.
Borisz Taraszjukot javasolták az európai ügyekért felelős miniszterelnök-helyettesi tisztre. A politikus Juscsenko elnöksége alatt külügyminiszter volt. Helyettes kormányfőnek javasolták továbbá Volodimir Hrojszman vinnicjai polgármestert, Olja Bohomolecet, aki önkéntes orvosként tevékenykedik a Majdanon és Olekszandr Szicset, a Szabadság (Szvoboda) párt parlamenti képviselőjét.
Indítványozták továbbá, hogy a belügyminisztériumot ideiglenesen vezető Arszen Avakov kerüljön a tárca élére. Dmitro Bulatovnak, a tüntetők autós szervezete, az Avtomajdan egyik vezetőjének az ifjúsági és sportminiszteri posztot szánnák. Bulatov arról vált ismertté, hogy a tüntetések alatt elrabolták, megkínozták, levágták az egyik fülét. Esete világszerte nagy visszhangot váltott ki. Előkerülése után külföldre utazott gyógykezelésre, kedden tért vissza Ukrajnába. Természetvédelmi miniszternek terjesztették elő Andrij Mohnik parlamenti képviselőt, a Szvoboda alelnökét, oktatási miniszternek pedig Szerhij Kvitet, a Kijev-Mohila Akadémia vezetőjét. A védelmi miniszter személyéről még további egyeztetéseket tartanak.
A javasolt kormánytagok zöme eddig nem töltött be semmilyen kormánypozíciót.
Az SZNBO helyettes vezetőjének Dmitro Jarost, a Majdan önvédelmi egységeiből létrejött radikális csoport, a Jobboldali Szektor vezetőjét javasolták, ő azonban még nem válaszolt, hogy vállalná-e a tisztséget.
Olekszandr Turcsinov ideiglenes államfő, a parlament elnöke a téren tartott beszédében arra figyelmeztetett, hogy az új kormány kénytelen lesz népszerűtlen intézkedéseket hozni, ezért nem kizárt, hogy néhány hónap alatt "kiég". Kijelentette azt is, hogy az előre hozott elnökválasztás után parlamenti választásokat is kellene tartani, hogy teljesen megújuljon a politikai hatalom. Jacenyuk ugyancsak arra hívta fel a figyelmet, hogy az ország a katasztrófa szélére sodródott, ezért az új kormánynak rendkívül népszerűtlen lépéseket kell tennie.
A Függetlenség terén összegyűlt tömeg nevében nyilatkozatot olvastak fel a színpadon, azt ígérve, hogy addig nem távoznak a kormányellenes tüntetések jelképévé vált térről, amíg nem teljesülnek követeléseik. Arra figyelmeztették az új hatalom képviselőit, hogy szorosan nyomon követik tevékenységüket, és ha "elszakadnak a néptől", ugyanaz a sors vár rájuk, mint a korábbi vezetésre.